29.01.2026.
15:05
Ovo je moguće mesto sastanka Putina i Zelenskog
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je danas da Rusija trenutno razmatra Moskvu kao mesto za eventualni sastanak između ruskog i ukrajinskog predsednika, Vladimira Putina i Volodimira Zelenskog.
"Još uvek pričamo o Moskvi. Bilo kakve spekulativne diskusije su neprimerene", rekao je Peskov novinarima, prenela je ruska agencija Rija novosti (Ria novosti).
On je dodao da su pregovori u Abu Dabiju "drugačije prirode" u odnosu na prošlogodišnje sastanke u Turskoj.
"Pa, ovi (pregovori) su drugačije prirode. Sačekajmo malo", rekao je Peskov.
Takođe je potvrdio da Zelenski nije reagovao na ponovljeni poziv Moskvi za razgovore.
Pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov ranije je kazao da je Putin više puta ponudio mogućnost sastanka u Moskvi, uz napomenu da takvi susreti moraju biti dobro pripremljeni.
Pročitajte još:
Pregovori u UAE se, prema rečima Peskova, ne mogu da smatrati nastavkom prethodnih razgovora u Istanbulu, već su zaseban proces fokusiran na dijalog o Ukrajini.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar