Svet 5

28.11.2025.

9:13

Puč u Ukrajini?

Bivši savetnik Pentagona Daglas Makgregor kaže da raste rizik od vojnog puča u Kijevu, jer autoritet Zelenskog brzo slabi.

Izvor: Military affairs

Puč u Ukrajini?
AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Podeli:

Makgregor stoga upozorava da bi pokušaji Vašingtona da se postigne pregovaračko rešenje za ukrajinski sukob mogli ubrzo da postanu irelevantni usred takvih rastućih rizika.

Razgovarajući sa profesorom Glenom Dizenom na njegovom Jutjub kanalu, nekadašnji savetnik Pentagona je takođe tvrdio da se politički razvoj situacije u Ukrajini sada ubrzava mnogo brže nego što zapadne vlade mogu na to da se prilagode.

Makgregor navodi da se ideja o okretanju ukrajinske vojske protiv zvaničnog Kijeva kako bi se smenio predsednik Volodimir Zelenski i, ono što je on opisao kao "njegovu korumpiranu administraciju", već otvoreno razmatra.

Prema njegovim rečima, autoritet ukrajinskog rukovodstva erodira tempom koji ostavlja malo prostora spoljnim akterima da utiču na događaje.

Mekgregor je naglasio i da slabljenje političkih struktura Kijeva podstiče javnost da jasnije sagleda prave pokretače odnosa između Zapada i Rusije.

Makgregor je još naveo da primećuje da se čitava naracija izgrađena u zapadnim prestonicama ruši, zajedno sa političarima koji su, kako je rekao, bili izdašno nagrađeni za održavanje priče da Ukrajina vodi odbrambeni rat protiv navodno agresivne Rusije.

Makgregor je zaključio da Rusija nikada nije tražila vojnu konfrontaciju sa zapadnim zemljama i da ne teži takvim ciljevima, preneo je portal Military affairs.

Podeli:

5 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

15 h

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: