Svet 10

27.10.2025.

21:34

Putin na ivici; Samo jedna stvar ga može naterati na pregovore

Švedska ministarka za poslove EU i nordijsku saradnju Džesika Rozenkranc izjavila je danas da veruje da će sankcije uvedene protiv Rusije naterati ruskog predsednika Vladimira Putina na pregovore o okončanju sukoba u Ukrajini.

Izvor: Tanjug

Putin na ivici; Samo jedna stvar ga može naterati na pregovore
Mikhail Sinitsyn / Zuma Press / Profimedia

Podeli:

"Za sada ne vidimo znakove da Rusija zaista želi da pregovara o miru. Usvajanje 19. paketa sankcija protiv Rusije i jačanje podrške Ukrajini na kraju bi moglo da dovede Putina za pregovarački sto", istakla je Rozenkranc u izjavi za Mađar Nemzet.

Ona je podsetila da je usvojeni paket sankcija usmeren na ruski energetski sektor i takozvanu "flotu u senci", a kao mogući sledeći korak, najavila je i korišćenje zamrznute ruske imovine.

Rozenkranc je naglasila da podrška Ukrajini mora da se nastavi.

10 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Tramp: Uništeni su

Američki predsednik Donald Tramp je saopštio da su SAD prošle nedelje uništile "veliki objekat" u Venecueli, kao deo kampanje pritiska na Karakas, ali nije pružio dodatne detalje o navodnoj akciji američke vojske.

18:56

29.12.2025.

1 d

Svet

Oglasio se Tramp: Šokantno, ogorčen sam

Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa američkim predsednikom Donaldom Trampom i obavestio ga o, kako tvrdi Moskva, ukrajinskom napadu dronovima na njegovu rezidenciju u Novgorodskoj oblasti, nakon čega je Tramp reagovao "šokirano".

21:18

29.12.2025.

1 d

Podeli: