13.10.2025.
10:38
Javili se Rusi: Demantujemo
Ruski vojni zvaničnici demantovali su izveštaje da je dizel podmornica "Novorosijsk" zbog kvara bila primorana da hitno izroni kod obale Francuske, preneli su danas ruski mediji.
"Informacije koje su objavili brojni mediji u vezi sa navodnim kvarom i vanrednim izronom dizel-električne podmornice Novorosijsk kod obale Francuske nisu tačne", saopštila je pres-služba ruske Crnomorske flote, premnosi Interfaks.
U saopštenju se navodi da posada podmornice trenutno obavlja planirani međuflotski prelaz nakon završetka misija u okviru stalne operativne grupe ruske mornarice u Sredozemnom moru.
"U skladu sa međunarodnim propisima o plovidbi, podmornice mogu ploviti Lamanšem isključivo na površini", saopštila je Crnomorska flota navodeći da je "Novorosijsk" dizel-električna podmornica projekta 636.3, naoružana krstarećim raketama dugog dometa Kalibar.
Generalštab francuske vojske je 7. oktobra objavio da je fregata francuske mornarice pratila prolazak ruske podmornice kod obale Bretanje.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar