Svet 0

23.02.2025.

10:06

Prvi čovek FBI kontrolisaće oružje, alkohol i duvan

Predsednik SAD Donald Tramp imenovao je novopostavljenog direktora Federalnog istražnog biroa (FBI), Kša Patela, za vršioca dužnosti direktora nacionalnog Biroa za alkohol, duvan, oružje i eksplozive (ATF), potvrdio je neimenovani izvor upoznat sa situacijom.

Izvor: Tanjug

Prvi čovek FBI kontrolisaće oružje, alkohol i duvan
Tanjug/AP Photo/Mark Schiefelbein

Podeli:

Patel će, kao osoba od poverenja za predsednika SAD, biti na čelu FBI, najznačajnije američke službe za sprovođenje zakona, ali će i u vreme rastućih nemira takođe rukovoditi ATF-om, koji sprovodi zakone o oružju u SAD, prenosi Rojters.

Demokrate i dva umerena republikanca oštro su se usprotivili novoj Patelovoj nominaciji, tvrdeći da zbog njegovih prethodnih izjava o osveti Trampovim kritičarima on nije validan izbor za prvog čoveka FBI.

Međutim, ove primedbe i protivljenja nisu bili dovoljni da se nadglasa široka podrška republikanaca u američkom Kongresu.

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Rusi se povlače; Posle 18 meseci pao dogovor

Sirija je danas saopštila da je postigla dogovor sa Rusijom o statusu dve ruske baze u toj zemlji koje su nekada korišćene za pružanje vojne podrške svrgnutom sirijskom lideru Bašaru al Asadu tokom sirijskog građanskog rata.

23:44

9.8.2026.

1 d

Svet

"Moskva će pasti"

Komandant Snaga bespilotnih sistema ukrajinske vojske Robert "Mađar" Brovdi naveo na Telegramu je pet uslova pod kojima bi, prema njegovom mišljenju, mogao da se završi rat Rusije protiv Ukrajine.

23:05

9.8.2026.

1 d

Podeli: