Politika 0

08.01.2025.

17:00

Apelacioni sud ukinuo rešenje Višeg suda kojim se odbija pritvor Goranu Vesiću

Apelacioni sud u Novom Sadu ukinuo je rešenje Višeg suda u Novom Sadu, kojim je odbijen predlog za određivanje pritvora prema okrivljenom Goranu Vesiću i vratio predmet prvostepenom sudu na ponovno odlučivanje, potvrđeno je "Blicu" u tom sudu.

Izvor: Blic.rs

Apelacioni sud ukinuo rešenje Višeg suda kojim se odbija pritvor Goranu Vesiću
L.L./ATAImages

Podeli:

"Apelacioni sud u Novom Sadu, rešenjem o uvažavanju žalbe VJT u Novom Sadu ukinuo je rešenje Višeg suda u Novom Sadu, kojim je odbijen predlog za određivanje pritvora prema okrivljenom Goranu Vesiću i vratio predmet prvostepenom sudu na ponovno odlučivanje", poručila je za "Blic" Sanja Ćetojević, portparolka Apelacionog suda u Novom Sadu.

Inače, protiv Vesića i još 12 osoba podignuta je optužnica zbog tragedije u Novom Sadu kada je nakon rušenja nadstrešnice na Železničkoj stanici poginulo 15 osoba.

 

0 Komentari

Možda vas zanima

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

1 d

Najnovija prognoza za Srbiju

Biće snega – negde i do 40 centimetara; Čeka nas veoma hladan januar

Snega će ipak biti u Srbiji oko novogodišnjih praznika, pokazuje najnovija vremenska prognoza, a januar će imati dosta hladnih dana sa temparturama ispod proseka. Već ove nedelje očekuje se da u Negotinskoj krajini napada čak 40 centimetara snega.

9:50

22.12.2025.

20 h

Podeli: