03.05.2026.
19:57
Blokaderi pale automobile u Magliću – buše gume i napadaju građane; Dva incidenta za 24 sata
U Magliću su se dogodila dva uznemirujuća incidenta u razmaku od svega 24 sata, koji su podigli tenzije i otvorili ozbiljna pitanja o bezbednosti i političkoj atmosferi, piše portal 24sedam.
Dva brutalna napada u samo 24 sata, kako navodi 24sedam, uzdrmala su ovo mesto i otvorila pitanje: Da li je nasilje postalo novo sredstvo političkog obračuna?
Prema prvim informacijama, nepoznate osobe ušle su u dvorište Srdjana Simića, predsednika Opštinskog odbora, i zapalile mu automobil. Samo dan ranije, Aleksandru Stojkoviću, predsedniku Mesnog odbora SNS u Magliću, isečene su sve četiri gume na vozilu.Ovo više nije izolovan incident – ovo je obrazac.
Napadi na privatnu imovinu, i to unutar porodičnih kuća i dvorišta, predstavljaju ozbiljan alarm za celo društvo, piše portal 24sedam. Kada neko noću ulazi u tuđe dvorište i pali automobil, to nije samo šteta – to je poruka. Kada se nekome ciljano uništi vozilo, to nije vandalizam, to je pritisak, navode.
Slučajevi su prijavljeni policiji, a javnost očekuje hitnu i odlučnu reakciju. Neophodno je da nadležni organi što pre identifikuju počinioce i utvrde motive.
Istovremeno, postavlja se i šire pitanje odgovornosti.
Gde su institucije kada se ovakve stvari dešavaju? Hoće li pravosuđe reagovati brzo i efikasno ili će i ovaj slučaj ostati bez epiloga? I konačno, da li će o ovome govoriti svi, ili će neki nastaviti da ćute?
Jer kada nasilje zakuca na vrata nečijeg doma – to više nije politika. To je pitanje bezbednosti svakog građanina, piše 24sedam.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar