Politika 12

06.01.2026.

16:08

U Berlinu već 4 dana 25.000 građana bez struje; U Beogradu, blokaderi iz toplih domova šire laži FOTO/VIDEO

Puna četiri dana deo Berlina sa čak 25.000 domaćinstava čami u mraku, bez struje i grejanja, a kako stvari stoje biće tako još najmanje 6 dana. Za razliku od Berlina u Beogradu eto sve radi, prenosi Kurir.

Izvor: Kurir

U Berlinu već 4 dana 25.000 građana bez struje; U Beogradu, blokaderi iz toplih domova šire laži FOTO/VIDEO
Elisa Schu / AFP / Profimedia

Podeli:

Kako prenosi Kurir, koliko je situacija gadna u Berlinu, svedoči i članak u Njujork tajmsu koji je čak preko bare čuo za nevolju koja je zadesila Nemce kad im je levičarska grupa u delu Berlina izazvala požar i nestanak struje još pre četiri dana.

Tako Njujork tajms navodi da su Berlinci puna tri dana i evo četvrti, njih na desetine hiljada, bez grejanja, struje, mobilne mreže, interneta, nečeg toplog da pojedu ili popiju...  

A napolju sneg i minus, ali šta da se radi, poslovično organizovani i efikasni Nemci naišli su na zid – trude se, ali brže ne može, a narod eto razume što već danima nema ni struje, ni grejanja, ni mobilnog i to na debelom minusu.

A vlasti kažu – neće moći pre četvrtka.

U Berlinu već 4 dana 25.000 građana bez struje; U Beogradu, blokaderi iz toplih domova šire laži FOTO/VIDEO
Vasily Krestyaninov / SOP / Sipa Press / Profimedia

Za razliku od Berlina gde danima ljudi nemaju osnovno i to usred jake i hladne zime, u Beogradu eto sve radi – ima i struje i centralnog grejanja 24 sata, ali blokaderi ne bi bili blokaderi da iz toplog u šorcićima nisu počeli da "pale" po mrežama kako, jel te, ulice u Beogradu nisu očišćene po njihovim standardima i to prvog dana kako je sneg počeo da pada, u nedelju, na neradni dan dok još traje praznik.

A to što su bile očišćene već u ponedeljak zorom, a GSP išao normalno, niko se nije pohvalio na tim istim mrežama.

Radio je i beogradski aerodrom s kašnjenjima u poletanju, ali je radio za razliku od ostatka Evrope gde na većini mesta nije poleteo nijedan avion.   

Povodom čišćenja ulica u Beogradu, oglasila se i Gradska uprava pa podsetila kako je to u razvijenim zemljama u Evropi gde se lepo zna da se sneg uopšte ne čisti dok ne prestane da pada, a kod nas se čisti i dok pada, piše Kurir.

Jeste za nevericu, ali tema je došla čak i do šefa države kog su novinari juče u Trebinju pitali čak i za to?! 

"Mi smo jedina zemlja koja tokom padanja snega kreće u akciju i sa čišćenjem i sa bacanjem soli, verujte mnogo se brže čisti nego u Njujorku ili Vašingotnu, a kad je reč o avio-saobraćaju, ima manjih problema dok u Grčkoj nema avio-saobraćaja. U drugim zemljama ga nema ni po dva-tri dana, a kod nas je ovde uvek tuđe slađe. Zamislite neku od najrazvijenijih zemalja bez kapi nafte devedeset i nešto dana", stavio je Vučić tačku juče na tu temu.

Na sve to nadovezala se i još jedna blokaderska laž sa mreža na koju je BG uprava morala da reaguje – da GSP ne vozi po ovom snegu jer nije promenio letnje gume u zimske?! Pa je i tu objašnjeno da GSP nema ni letnje, ni zimske nego jedne jedine koje zakon propisuje za tu vrstu saobraćaja.

Podeli:

12 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Marko Rubio podneo ostavku

Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marko Rubio podneo je ostavku na mesto vršioca dužnosti šefa Nacionalnog arhiva SAD, saopštila je Nacionalna uprava za arhive i evidenciju (NARA).

7:43

6.2.2026.

1 d

Podeli: