Politika 9

03.11.2025.

14:26

Još jedan skandal sudije Ksenije Marić: Odbila da odredi pritvor ekstremisti koji je lomio prostorije SNS-a

Sudija Višeg suda u Beogradu napravila je još jedan strašan neprofesionalni gaf jer je i pored brojnih dokaza na slobodu pustila jednog od vođa ekstremne profašističke organizacije "Klub 451" Marka G. koji je letos lomio stranačke prostorije SNS, pišu mediji.

Izvor: Mediji

Još jedan skandal sudije Ksenije Marić: Odbila da odredi pritvor ekstremisti koji je lomio prostorije SNS-a
Shutterstock/Salivanchuk Semen

Podeli:

Ista sudija, inače supruga tužioca Bruna Vekarića koji već 20 godina tuži Srbe za ratne zločine, ranije danas je ukinula rešenje o policijskom zadržavanju nasilnika bokadera Vladimira Štimca, pišu mediji. 

Kako mediji nezvanično saznaju, Marićka je juče odbila predlog Višeg javnog tužilaštva u Beogradu da odredi pritvor Marku G. jer navodno nema dokaza da je izvršio krivično delo, iako joj je dostavljen snimak napada na prostorije SNS, komparativno veštačenje i majica u kojojje bio tog dana, a koja mu je pronađena prilikom pretresa.

Tužilaštvo će se, kako mediji saznaju, žaliti na ovu odluku jer nasilnik ne sme biti na slobodi da ne bi ponovio krivično delo u kratkom periodu.

Pored toga što je letos lomio stranačke prostorije SNS, ovaj nasilnik se spremao i za divljanje u Novom Sadu.

Podsetimo, prilikom pretresa stana i drugih prostorija na tri adrese koje koristi Marko G. pronađeno je i 10 drvenih palica.

Podeli:

Tagovi

9 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: