Svet

Sreda, 03.01.2024.

09:15

"Vaša valuta? Ma kakvi. Dajte dolare"

Amerikan erlajns više ne prihvata pezose u Argentini, gde je ekonomska kriza dovela do pada nacionalne valute, i traži da im se plaća u dolarima.

Izvor: B92.net

Foto: Profimedia

Kako piše Mesendžer, portparol AA je u utorak u mejlu saopštio da od 28. decembra avio-prevoznik više ne prihvata gotovinu u svojim centrima za prodaju karata u kancelarijama avio-kompanije u Buenos Ajresu i Kordobi.

"Od ovog datuma klijenti su obavezni da koriste kreditnu ili debitnu karticu, bankovni depozit ili bankovni transfer za obavljanje bilo kakvih transakcija u centrima za prodaju karata", dodaje se u saopštenju.

Vrednost argentinskog pezosa je drastično pala nakon što je novi predsednik zemlje Havijer Milej 12. decembra smanjio njegovu vrednost za 50% u pokušaju da suzbije hiperinflaciju. U to vreme, godišnja stopa inflacije u zemlji bila je 143%. Sada je za kupovinu jednog američkog dolara potrebno više od 810 pezosa.

Ovo nije prvi put da je ovaj prevoznik odbio pezos. Kompanija je 2015. godine preduzela istu meru, navodeći kao razlog probleme pretvaranja pezosa u američke dolare.

Pročitajte još:

Milej obavestio Kinu i Rusiju da Argentina neće u BRIKS

Počelo je: Šok za šokom

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

14 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: