Svet

Sreda, 12.04.2023.

18:25

SAD nastavljaju da preduzimaju akcije protiv Rusije: Sankcije za još 120 kompanija

SAD su danas uvele sankcije desetinama ljudi i entiteta, pre svega privatnim vojnim kompanijama, firmama i entitetima povezanim sa ruskom državom.

Izvor: Tanjug

SAD nastavljaju da preduzimaju akcije protiv Rusije: Sankcije za još 120 kompanija
Foto: shutterstock, PalSand

Kako navodi Rojters, sankcije, koje su uveli Ministarstvo finansija SAD i Stejt department, odnose se na više od 120 subjekata i pojedinaca u više od 20 zemalja, uključujući posrednike u izbegavanju sankcija, rekao je američki državni sekretar Entoni Blinken.

''SAD će nastaviti da preduzimaju akcije protiv Rusije i onih koji podržavaju njen rat u Ukrajini, uključujući dalju primenu obaveze G7 da nametne teške posledice akterima trećih zemalja koji podržavaju ruski rat u Ukrajini'', naveo je Blinken.

Trezor je u odvojenom saopštenju naveo da je uveo sankcije ruskim finansijskim posrednicima i onima koji izbegavaju sankcije širom sveta, uključujući pojedince i kompanije sa sedištem u Kini, Turskoj, Ujedinjenim Arapskim Emiratima i drugim.

Na spisku onih kojima su uvedene sankcije je i privatna vojna kompanija Patriot, za koju je Stejt department rekao da je povezana sa ruskim ministrom odbrane Sergejem Šojguom, kao i kompanija koja prodaje satelitske snimke Kina Hed aerospejs, za koju je Stejt department rekao da je dostavljala satelitske snimke lokacija u Ukrajini entitetima povezanim sa grupom Vagner i njenim šefom Jevgenijem Prigožinom.

SAD su uvele sankcije i kompaniji USM Holdings ruskog biznismena Ališera Usmanova, zajedno sa subjektima organizovanim pod njom, a među njima su ruski mobilni operater Megafon, najveći ruski proizvođač železne rude Metaloinvest i njegove podružnice sa sedištem u Švajcarskoj i UAE, kao i proizvođač cementa Ahangaransement iz Uzbekistana.

Američki trezor je uveo sankcije i za Međunarodnu investicionu banku (IIB) sa sedištem u Budimpešti, razvojnu banku sa većinskim ruskim vlasništvom, sa kojom su neke evropske zemlje već prekinule veze.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Možda vas zanima

Manjak radnika

Traženi više nego ikad: Država vapi za ovim stručnjacima

Nemački građani kojima su potrebna medicinska pomagala, od naočara i slušnih aparata, do zubarskih, sve češće se suočavaju sa suženom ponudom. Snabdevanje je otežano jer u celoj zemlji nedostaje kvalifikovanih radnika za proizvodnju.

8:02

29.7.2026.

21 h

Vanredna mera

Rumunija gasi reaktor

Rumunska državna kompanija "Nuklearelektrika" u utorak je, iz predostrožnosti, isključila jedan reaktor u nuklearnoj elektrani "Černavoda" zbog rekordno niskog vodostaja Dunava, saopštilo je Ministarstvo energetike.

8:40

29.7.2026.

20 h

Šire poslovanje u Evropi

Dok EU okreće leđa Kini – indijski gigant izvlači korist

Indijska energetska kompanija Tata (Tata Power) planira da na evropsko tržište prvi put izvozi solarnu opremu, uključujući solarne ćelije i panele, jer EU nastoji da smanji zavisnost od kineskih proizvođača u lancu snabdevanja za obnovljive izvore energije.

20:26

28.7.2026.

1 d

Podeli: