Svet

Utorak, 21.11.2023.

14:28

Ruska rublja najjača u odnosu na dolar i evro od kraja juna

Ruska valuta je danas dostigla najveću vrednost u odnosu na dolar i evro od 30. juna.

Izvor: Tanjug

Ruska rublja najjača u odnosu na dolar i evro od kraja juna
Ilustracija: Depositphotos/SergeyP

Prema podacima sa Moskovske berze, američki dolar se danas u 14.00 časova prodavao za 88,03 rublje, a evro za 96,42 rublje.

Ruski izvoznici se spremaju za period plaćanja poreza i prete im značajne kazne u slučaju da odbiju da prodaju devizni zaradu, prenosi Komersant.

Prema analitičarima, do kraja meseca kurs dolara može da padne između 83 i 85 rubalja za dolar.

Banka Rusije je 27. oktobra podigla referentnu kamatnu stopu za 200 baznih poena na 15 odsto i tom prilikom navela da su inflatorni pritisci u Rusiji porasli iznad očekivanja, preneli su mediji.

Iz Centralne banke Rusije su rekli da ovom merom žele da suzbiju inflaciju na četiri odsto u 2024. godini.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 8

Pogledaj komentare

8 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Nemačka uvodi nova pravila od 1. januara

Nemačka ulazi u 2026. godinu sa nizom zakonskih i finansijskih promena koje će direktno uticati na prihode, troškove i svakodnevni život velikog broja građana, uključujući zaposlene, penzionere, porodice sa decom i korisnike socijalnih davanja.

18:44

31.12.2025.

20 h

Podeli: