Svet

Četvrtak, 21.09.2023.

15:25

Grčka: Subvencije za struju će ubuduće biti zasnovane na prihodima

Novi model subvencija za električnu energiju koji priprema grčko ministarstvo energetike biće primenjivan od januaru 2024. godine.

Izvor: serbia-energy.eu

Grčka: Subvencije za struju će ubuduće biti zasnovane na prihodima
Ilustracija: Shutterstock/Daniele Mezzadri

On će potrošačima ponuditi subvencije uzimajući u obzir kriterijume kao što su prihodi, nivoi potrošnje električne energije, vlasništvo nad imovinom i geografska lokacija potrošača, prenosi portal Serbia Energy.

To je u suprotnosti sa sadašnjim sistemom koji nudi univerzalnu podršku.

Evropska komisija zahteva da se ukinu univerzalne subvencije za električnu energiju i želi uspostavljanje novog modela koji bi obezbedio podršku za troškove energije domaćinstvima kojima je ona stvarno potrebna.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Otkrivena nova nalazišta nafte i gasa

Egipatsko Ministarstvo za naftu i mineralne resurse objavilo da je nekoliko naftnih i gasnih kompanija koje posluju u zemlji uspešno izbušilo nove bušotine u svojim koncesionim područjima u Zapadnoj pustinji, Istočnoj pustinji i delti Nila.

9:24

18.1.2026.

1 d

Podeli: