Aktuelno 26

20.07.2025.

8:30

Novi BMW imaće kineski "mozak"

BMW Neue Klasse koristi kinesku tehnologiju Momenta za autonomnu vožnju i bezbednosne sisteme.

Izvor: Revijahak

Novi BMW imaće kineski "mozak"
BMW

Podeli:

Prema ekskluzivnom izveštaju kineskog medija Tencent, BMW je zvanično izabrao kinesku tehnološku kompaniju Momenta kao svog partnera za razvoj naprednih sistema pomoći vozaču (ADAS) u budućim električnim vozilima serije Neue Klasse.

Ova odluka BMW-a sledi sličan potez Mercedes-Benza, koji je takođe ranije objavio partnerstvo sa Momentom.

Novi BMW imaće kineski mozak
BMW

Prvi model iz serije Neue Klasse, SUV iX3, počeće da se proizvodi u BMW-ovoj fabrici u Mađarskoj u drugoj polovini ove godine, piše Revijahak.

BMW polaže velike nade u novu generaciju električnih vozila, a izgleda da su rukovodioci kompanije procenili da im kineska veštačka inteligencija može pomoći u osvajanju globalnog tržišta.

Novi BMW imaće kineski mozak
BMW

Momenta je poznata po razvoju naprednih autonomnih tehnologija i već ima jake veze sa kineskim i nemačkim proizvođačima automobila.

Partnerstvo ukazuje na sve jaču tehničku saradnju između nemačkih premium brendova i kineskih AI kompanija, posebno u segmentima bezbednosti, autonomije i softverskog razvoja za automobile budućnosti.

Podeli:

26 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Potpisali su: Kraj rata!

Tajland i Kambodža potpisali su sporazum o prekidu vatre kojim je okončan višenedeljni sukob na zajedničkoj granici, saopšteno je danas.

7:27

27.12.2025.

2 d

Svet

Ubijen Putinov protivnik

Denis Kapustin, vođa paravojnog Ruskog dobrovoljačkog korpusa (RBK), koji se bori na strani Ukrajine, ubijen je na Zaporoškom frontu, saopštio je danas RBK na Telegramu.

9:02

27.12.2025.

2 d

Podeli: