Tehnopolis

Četvrtak, 29.09.2016.

12:10

Samsung zamenio 57 odsto Galaxy Note 7 uređaja u Evropi

Južnokorejska kompanija Samsung potvrdila je da je u Evropi do sada zamenjeno 57 odsto Galaxy Note 7 uređaja od kako je započeta ta akcija zbog problema sa baterijama koje su u nekoliko slučajeva registrovanih u svetu eksplodirale prilikom punjenja.

Izvor: Tanjug

Samsung zamenio 57 odsto Galaxy Note 7 uređaja u Evropi
Tanjug / AP Photo/Richard Drew

"Od 19. septembra, 90 odsto korisnika Galaxy Note 7 koji su zamenili svoje uređaje širom Evrope odabralo je da uzme zamenski Galaxy Note7, dok je tri procenta odabralo neki drugi Samsung Galaxy telefon", navodi se u saopštenju predstavništva Samsunga u Beogradu.

Kompanija je tokom akcije zamene sve vreme apelovala na sve vlasnike Galaxy Note 7 telefona u Evropi da ugase svoje uređaje i zamene ih kroz aktuelni Samsungov program zamene. Na osnovu trenda zamene uređaja, predviđa se da će se program u Evropi završiti početkom oktobra. Samim tim, u Samsungu predviđaju da će prodaja Galaxy Note 7 telefona u Evropi krenuti od 28. oktobra, pod uslovom da se program zamene završi u potpunosti.

"Naša poruka da je bezbednost najvažnija je stigla do vlasnika Galaxy Note 7 telefona, koji čine pravu stvar zamenom svojih uređaja za nove“, rekao je Saša Oravec, direktor telekomunikacija u kompaniji Samsung za SEAD region.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

16 Komentari

Možda vas zanima

Svet

uživo Uzbuna: Proglašena opasnost FOTO/VIDEO

Rat u Ukrajini – 1.407. dan. Kremlj je upozorio da je ukrajinski napad na Putinovu rezidenciju teroristički akt uperen protiv Putina i Trampovih napora da doprinese rešenju sukoba. Kijev negira sve ruske optužbe i tvrdi da je reč o još jednoj izmišljotini.

18:25

31.12.2025.

1 h

Svet

Oglasio se Tramp: Šokantno, ogorčen sam

Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa američkim predsednikom Donaldom Trampom i obavestio ga o, kako tvrdi Moskva, ukrajinskom napadu dronovima na njegovu rezidenciju u Novgorodskoj oblasti, nakon čega je Tramp reagovao "šokirano".

21:18

29.12.2025.

1 d

Podeli: