Utorak, 30.06.2015.

14:51

Kvitova za 35 minuta do druge runde!

Aktuelna šampionka Vimbldona Petra Kvitova na impresivan način počela je odbranu titule na trećem Gren slemu sezone.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Beta/AP Photo/Tim Ireland

Kvitova je odigrala maltene savršen meč i posle samo 35 minuta igre pobedila Kiki Bertens, rezultatom 6:1, 6:0.

Koliko je Čehinja bila dominantna na ovom susretu pokazuje i podatak da je izgubila samo jedan poen na svoj servis, i to se desilo u poslednjem gemu meča.

Ona je imala dobijenih 27 od 28 poena na svoj servis, ali nije ni blizu rekorda jer je Suzan Lenglen u prvoj polovini prošlog veka odigrala dva meča koja su trajala 23, odnosno 25 minuta. Oba su završena identičnim rezultatom – 6:2, 6:0.

Kvitova je zabeležila devet direktnih poena i samo tri greške, dok je učinak njene protivnice bio 3:14.

Čehinja će se u sledećoj rundi sastati sa Kurumi Narom, koja je posle preokreta u tri seta eliminisala Poljakinju Linet. Japanka je izgubila prvi set rezultatom 6:3, ali je onda sledeći dobila istim rezultatom, a protivnica joj je predala u trećem pri vođstvu od 4:3.