Novi kiks Rome, novi bod za Parmu

Popodnevni nedeljni mečevi 31. kola Serije A doneli su tri remija, među kojima je i novi kiks Rome.

Nedelja, 19.04.2015.

17:12

"Vučica" nije iskoristila poraz gradskog rivala Lacija od Juventusa, odigravši samo 1:1 sa Atalantom na Olimpiku.

Dok FS Italije oduzima Parmi bodove za zelenim stolim, "mlekadžije" ih osvajaju na terenu, ovaj put su izborili 2:2 u Empoliju. Nerešeno je bilo i u duelu Kjeva i Udinezea, dok je pobedu ostvario samo Palermo nad Đenoom 2:1.

Roma je povela već u trećem minutu protiv Atalante, veteran Frančesko Toti je realizovao penal. "Vučica" je u nastavku dominirala i očekivala se ubedljiva pobeda koja bi je vratila na drugo mesto, ali su gosti iz Bergama samo 20 minuta kasnije takođe dobili penal i izjednačili rezultat preko Hermana Denisa. U drugom delu utakmice Alesandro Florenci je imao dve dobre prilike za domaćina, ali je Sportijelo bio sjajan na golu i doneo veliki bod Atalanti, koja se bori za opstanak. Srpski reprezentativac Adem Ljajić odigrao je ceo meč za domaćina.

Cele sezone Parma je teško dolazila do bodova, a u poslednja četiri kola osvojila je čak sedam. "Mlekadžije" su na gostovanju u Empoliju ispustile rano vođstvo, ali su 15-ak minuta pre kraja stigli do boda, koji im neće mnogo pomoći u borbi za opstanak, jer im je FSI tokom nedelje oduzeo nova četiri boda zbog dugovanja igračima. Parma je na 17 bodova od sigurne zone.

Palermo je do druge uzastopne pobede stigao golovima Ivajla Čočeva, uz novu asistenciju sjajnog Paula Dibale, te verovatno obezbedio opstanak. Kjevo je bilo na korak od trijumfa nad Udinezeom, koje je autogolom osvojilo bod u Veroni. Oba tima su i dalje ugrožena.