Partizan slavio u Čačku, 2:0

Fudbaleri Partizana pobedili su Borac u Čačku sa 2:0, u petom kolu Jelen Superlige.

Nedelja, 19.09.2010.

17:36

Golove za ’crno-bele’ u Čačku psotigli su Brazilac Kleo u 71. i Miloš bogunović u 85. minutu utakmice.

Ovim trijumfom ekipa Aleksandra Stanojevića vratila se na čelo tabele i jedina je ekipa koja je u prvih pet kola zabeležila isto toliko pobeda.

U preostala dva meča pete runde Spartak i Sloboda odigrali su nerešeno 2:2 iako je domaćin vodio sa 2:0, a Rad je na Banjici pobedio kulski Hajduk sa minimalnih 1:0.

Partizan je teško došao do bodova po raskvašenom terenu u Čačku. Pre gola Klea u 71. minutu najbiolje prilike su imali Iliev koji je pogodio stativu, i upšravo Kleo. Gol je pao nakon što je domaćin tražio jedanaesterac posle duela Kizita i Jeremića. Asistent je bio radosav Petrović koji je pokušao da šutira, ali je taj pokušaj bio odlično proigravanje za zaboravljenog Klea. Brazilac se ovim golom izjednačio na listi strelaca sa vodećim Trifunovićem.

U finišu utakmice Borac je umalo poravnao, pošto je deset minuta pre kraja Petrović bio blizu postizanja autogola, a sve dileme pred oko četiri hiljade gledalaca otklonio je Bogunović koji je pet minuta pre kraja centaršut Kizita pretvorio u gol.

Subotički "golubovi" odlično su počeli duel protiv Slobode i poveli u osmom minutu golom Duška Torbice iz jedanaesterca. Mladi reprezentativac Srbije Vojo Ubiparip je u 67. minutu povisio na 2:0 i tada se činilo da će domaća ekipa sigurno osvojiti nova tri boda.

Igrači Slobode, medjutim, nisu mislili tako i za samo šest minuta došli su do izjednačenja. Najzaslužniji za to bio je dvostruki strelac Marko Pavićević, koji je u 82. i 88. minutu zatresao mrežu Spartaka.

Fudbaleri Rada do pobede protiv Hajduka na Banjici došli su golom Miloša Dimitrijevića u 69. minutu.