Pobede Zvezde i Javora u gostima

U mečevima 14. kola JSL odigranim u subotu, pobede su zabeležile ekipe Crvene zvezde, Javora, Spartaka i Jagodine, dok su Čukarički i Mladi radnik remizirali.

Subota, 05.12.2009.

13:21

C.zvezda je do pobede nad BSK-om došla golom Jevtića u 72. minutu, iako je domaća ekipa imala više prilika. Javor je neočekivano slavio u Novom Sadu protiv Vojvodine, golom Egharvebea u 80. minutu. Jagodina je savladala Metalac sa 3:1 iako su gosti rano poveli. Spartak je sa 2:0 savladao Smederevo, dok su Čukarički i Mladi Radnik podelili bodove (1:1).

Crvena zvezda je do 12. prvenstvene pobede došla teže nego što je očekivano. Iako je BSK na Omladinskom stadionu stvorio više šansi nego Crvena zvezda, gosti su ipak došli do trijumfa i nova tri boda. Strelac za ’crveno-bele’ bio je Aleksandar Jevtić u 72. minutu posle asistencije glavom Dejana Lekića. Crvena zvezda se ovom pobedom našla na korak od osvajanja jesenje titule.

Vojvodina je na meču protiv Javora u Novom Sadu stvorila puno prilika, ali su na kraju gosti slavili i odneli tri boda u Ivanjicu. Strelac pobedonosnog gola bio je Nigerijac Frank Egharevba u 84. minutu utakmice. Novosađani su se novim porazom još više udaljili od trke za titulu šampiona.

Jagodina je uspela na svom terenu da savlada Metalac posle preokreta. Metalac je poveo u osmom minutu posle kontre koju je poveo Nemanja Stošković. Isti igrač je šutirao sa ivice šesnaesterca, savladavši golmana domaće ekipe Zlatka Zečevića. Do izjednačenja Jagodina je došla samo četiri minuta kasnije, kada je Srđan Novković primio loptu na ivici kaznenog prostora, odakle je udarcem između dvojice defanzivaca Metalca savladao Živka Živkovića. Domaća ekipa preokrenula je u 26. minutu, a strelac je ponovo bio Novković koji je šutirao sa 20-ak metara po zemlji, a lopta je na putu do gola zakačila nekog od odbrambenih igrača Metalca i prevarila Živkovića. Pre toga, strelac vodećeg gola za goste Nemanja Stošković dobio je crveni karton. U devetom minutu nastavka Vladimir Đilas postavlja konačnih 3:1 za Jagodinu.

Spartak je poveo protiv Smedereva u 12. minutu kada je Milorad Janjuš iskoristio dobar prodor i centaršut Marka Mirića. Isti igrač postavio je konačan rezultat u poslednjim momentima meča.

Čukarički je Banovom Brdu poveo u 36. minutu protiv Mladog radnika pogotkom Igora Nedeljkovića posle udarca sa 35 metara, a izjednačio je Nigerijac Ajodele Frenklin u drugom minutu nastavka, što je bio i konačni rezultat.

U nedelju , u gradskom derbiju, Partizan pred praznim stadionom dočekuje OFK Beograd, Rad će biti domaćin Napretku, a Hajduk će u Kuli ugostiti Borac.