Anji Person mali kristalni globus

Švedska skijašica Anja Person osvojila je u petak titulu u super-kombinaciji za Svetski kup, iako je poslednju trku u Tarviziju završila na petom mestu.

Izvor: B92, Tanjug

Petak, 20.02.2009.

17:12

Person je na taj način bar malo spasila sezonu posle neuspeha na nedavno završenom SP u Val d'Izeru, gde nije osvojila nijednu medalju. U trećoj i poslednjoj superkombinaciji sezone, koja je u petak održana u Tarviziju u Italiji, Person je bila tek peta, ali joj je i to bilo dovoljno da sačuva prvo mesto u toj disciplini, sa 25 bodova više od Lindzi Von.

Treće mesto osvojila je Austrijanka Ketrin Cetel.

Pobednica superkombinacije bila je Nemica Marija Riš i sa novih 100 bodova ona je u generalnom plasmanu Svetskog kupa smanjila prednost Lindzi Von, kojoj je pripalo drugo mesto. Von sada ima 1.149, a Riš 1.035 bodova.

Nakon osvajanja titule prvakinje sveta u slalomu, Riš je i u petak briljirala u toj disciplini i sa ukupnim vremenom od dva minuta, 18 sekundi i 57 stotinki za 49 stotih delova sekunde bila je bržao od Von. Amerikanka je posle spusta imala prednost od čak 76 stotinki u odnosu na Riš, ali je Nemica u slalomu nadmašila svoju najveći rivalku za neverovatnih sekundu i 25 stotinki.

Svetka šampionka u superkombinaciji iz Val d'Izera Cetel za pobednicom je zaostala dve sekunde i tri stotinke pa je morala da se zadovolji trećim mestom. Cetel je šansu da trijumfuje izgubila već u spustu, kada je imala tek 23. vreme.

Najbolje skijašice sveta nadmetanje u Svetskom kupu nastaviće sutra, kada će takođe u Tarviziju biti održan spust.

Anji Person je ova titula bila prva u karijeri u super-kombinaciji.