Novogodišnji i božićni praznici period su kada nema mnogo fudbala, pa je u prvih sedam dana 2019. godine aktivno bilo samo nekoliko srpskih fudbalera.

Utorak, 08.01.2019.

11:00

EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

Od golmana nastupao je jedino predrag Rajković čiji je Makabi bio ubedljiv protiv imenjaka iz Netanje, rezultatom 4:1. Rajković je bio poprilično zapažen, imao nekoliko vrhunskih intervencija, ali je u finišu primio jedan gol.

Marko Dmitrović, Aleksandar Jovanović i Mile Svilar su bili reserve za svoje timove, dok je Vladimir Stojković na zimskoj pauzi.

Photo by Ian Walton/Getty Images
Svi odbrambeni igrači sa šireg reprezentativnog spiska igraju za klubove koji trenutno završavaju zimsku pauzu ili su im sezone okončane.

Antonio Rukavina (Astana) – kraj sezone
Prve sedmice nove godine uobičajeno su najaktivniji bili engleski klubovi, koji su, pored nastupa u Premijer ligi, imali obaveze u FA kupu. Nemanja Matić i Luka Milivojević igrali su prvenstvene mečeve, a kapiten Kristal Palasa je uspeo da se upiše u strelce s abele tačke.

Bio je to njegov šesti pogodak od početka sezone.

Matić je nastavio sa izuzetnim partijama od dolaska Ole Gunara Solskjera na kormilo Junajteda, dok su u Portugalu standardni bili Andrija Živković i Ljubomir Fejsa.

Njihova Benfika je zabeležila po poraz i pobedu, oni imali veliku minutažu i Živković je upisao jednu asistenciju.
Photo by Michael Steele/Getty Images
Nemanja Gudelj nije se proslavio za sporting, a šta tek reći za njegovog imenjaka Radonjića, koji je dobio nešto više od sedam minuta u Kupu protiv četvrtoligaša.

Nekadašnji krilni napadač Crvene zvezde nije se naigrao uprkos tome što je trener Rudi Garsija izveo kombinovani sastav, pa je njegov Olimpik doživeo šokantnu eliminaciju od ekipe Andrezje.

Nemanja Maksimović je za Hetafe odigrao punih 90 minuta protiv Barselone, ali nije mogao da spreči Lea Mesija i Luisa Suaresa da donesu novi trijumf "Blaugrani".

Vezni red:
Nemanja Matić (M. Junajted) – 90' u dve utakmice, bez primljenog gola
Luka Milivojević (Kristal Palas) – 90' u dve utakmice, gol, žuti karton
Lazar Marković (Liverpul) – van tima
Saša Lukić (Torino) – zimska pauza
Sergej Milinković-Savić (Lacio) – zimska pauza
Ljubomir Fejsa (Benfika) – 180' u porazu i pobedi, žuti karton, četiri primljena gola
Photo by Clive Rose/Getty Images
Aleksandar Mitrović na najbolji način je zatvorio staru, ali početak nove godine mu ne ide na ruku. Srpski napadač je prvo bio neprimetan u ubedljivom porazu od Arsenala prvog januara (4:1), imao je samo jednu šansu, da bi nekoliko dana bio tragičar "Kotadžera" u FA kupu.

Mitar je u igru protiv Oldam Atletika ušao u 84. minutu i odmah preuzeo odgovornost da šutira penal – golman mu je odbranio, posle čega je četvrtoligaš postigao gol u nadoknadi vremena i šokirao ekipu iz Londona.

Mnogo više sreće na individualnom planu imao je Uroš Đurđević koji je 2019. počeo pogotkom protiv Saragose u prvom poluvremenu, ali je njegov tim poražen.

Aleksandar Prijović je zimsku pauzu iskoristio da pronađe novi klub i finansijski se obezbedi – napadač će preći u Al Itihad iz Saudijske Arabije za 10 miliona evra. On će imati mesečnu platu od 450.000 evropskih novčanica, odnosno skoro 5,5 miliona na godišnjem nivou.

On je na taj način naplatio fantastičnu godinu u kojoj je postigao 25 golova.

Luka Jović je na zimskoj pauzi sa Ajntrahtom.