Subota, 28.08.2010.

18:19

Litvanija lako sa Novim Zelandom

Košarkaši Litvanije pobedom su startovali na Svetskom prvenstvu u Turskoj. Oni su savladali Novi Zeland sa 92:79 (25:24, 25:10, 24:27, 18:18).

Meč je prelomljen na početku druge četvrtine, kada je serija Litvanaca 17:1 bila dovoljna za ubedljivu prednost od 17 poena, koju su sa manje ili više uspeha održavali do kraja.

Litvaniju je predvodio Kleiza sa 27 poena, 8 skokova, Jankunas je ubacio 15, a Macijulis 14. Sa druge strane dominirao je Peni sa 37 poena, dok je odličan bio Vukona sa 19 poena te 9 skokova.

U prvoj četvrtini vodila se izjednačena borba, poen za poen. U sedmom minutu Litvanci su se otcpeili na pet poena, a onda uspeli da propuste dva napada, što su Džons trojkom i Peni poenima uz faul, lako kaznili i uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist, 24:22. Ispostaviće se da je to bilo poslednje vođstvo Novozelanđana na ovoj utakmici. Usledila je trojka Maciulisa u finišu prve četvrtine, a onda već pomenuta druga deonica u kojoj su Litvanci stvorili ogroman rezultatski suficit, pa je na semaforu posle 20 minuta stajalo 50:34.

U trećoj četvrtini Novozelanđani pojačavaju odbranu i uspevaju da se, istina sporo, približe Litvaniji, pa je tako u 27. minutu prednost Litavnije istopljena na osam poena, 61:69. Ipak u poslednju deonicu ekipa Kestutisa Kemzure, ušla je sa prednošću 74:61. U nastavku meča Novi Zeland je smanjivao prednost i dva minuta pre kraja meča približio se na sedam poena, 82:75, međutim raspoloženi Kleiza i Maciulis, nisu dozvolili preokret. Na kraju očekivana pobeda Litvanije 92:79.

Novi Zeland – Litvanija 79:92 (24:25, 10:25, 27:24, 18:18)

Novi Zeland: Tait 2, Fičet, Peni 37p, Vukona 19p 9s, Džouns 6p, Kenč, Aberkrobi 7p 11s, Kameron , Entoni, Bredšo 3p, Pledžer 5p:
Litvanija: Seibutis, Kalneitis 6p, Maciulis 14p, Pocius 2p, Gečevicijus 8p, Delininkaitis 8p, Jasaitis 4p, Kleiza 27p 8s, Klimavičijus 6p, Jankunas 15p, Javtokas 2p.