Petak, 05.02.2016.

18:42

Viktor preko Kolšrajbera do polufinala

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u polufinale ATP turnira u Sofiji pobedom nad Filipom Kolšrajbera.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Matt King/Getty Images

Troicki je u četvrtfinalu savladao nemačkog igrača rezultatom 6:3, 6:4, posle 74 minuta igre.

Drugi nosilac na turniru odigrao je veoma siguran meč – spasao je sve četiri brejk šanse rivala i bio izuzetno siguran na svom servisu.

Napravio je po jedan brejk u oba seta, odservirao je 15 asova i procenti su mu bili preko 80 odsto.

Troickom je ovo prva pobeda protiv Kolšrajbera posle šest i po godina. Nemački teniser, trenutno 34. igrač na ATP listi, u periodu između US Opena iz 2008 i ovogodišnjeg turnira u Sofiji, imao je čak četiri vezana trijumfa.

Protivnik Troickog u polufinalu biće bolji iz duela Martin Kližan (Slovenija) – Andreas Sepi (Italija).