Petak, 17.01.2014.

05:29

Drama, preokret i pobeda Na Li

Kineskinja Na Li plasirala se u četvrto kolo Australian Opena pobediom nad Lucie Šafaržovom iz Češke.

Dramatični meč potrajao je 167 minuta i završen je rezultatom 1:6, 7:6 (7-2), 6:3.

Čehinja je imama odličnu šansu da izbaci četvrtu nositeljku, uključujući i jednu meč-loptu, ali se Li opdbranila, uzela set, a kasnije i meč. U narednoj rundi ona će igrati sa Jekaterinom Makarovom.

Šafaržova je odlično počela meč, iskoristila veliku nervozu Kineskinje (18 neiznuđenih grešaka uz samo 2 vinera u prvom setu) i lako povela 1:0. Liu prvom setu nije uzela nijedan poen na svoj drugi servis (0/8) i nijednom nije izašla na mrežu.

Drugi set doneo je mnogo izjednačeniju igru sa dosta brejkova, a Čehinja je imala odličnu šansu da prelomi meč. Kada se odbranila, Li je pojačala ritam, glatko prošla kroz taj-brejk i zatim rutinski rešila stvar u trećem setu.

Devojka iz Vuhana ovde brani finale, a ovo joj je trideseta pobeda u Melburnu.