Francuska – Belgija 1:0 (0:0)

Fudbaleri Francuske prvi su finalisti Svetskog prvenstva u Rusiji, pošto su u polufinalu savladali Belgiju sa 1:0.

Umtiti 51
  FRA   BEL
  1 : 0
KRAJ! FRANCUSKA JE U FINALU!
Golom Samuela Umtitija Francuska je slavila sa 1:0 i plasirala se u veliko finale Mundijala.

Belgija će se boriti za treće mesto.
95' Kurtoa odbranio stopostotnu šansu
Odlično šutirao je Toliso, ali je njegov pokušaj još bolje odbranio Kurtoa.
94' Žuti karton i Vertongenu
93' Dobar šut Grizmana
Grizman je šutirao sa nekih 16 metara, ali je njegov pokuša zaustavio Kurtoa.
93' Žuti karton za Mbapea
91' Počela je nadoknada vremena
Još šest minuta će se igrati u Sankt Peterburgu.
88' Gužva u kaznenom Francuske
Veoma dobro centrirao je De Brujne, naon čega je bila gužva u šesnaestercu Francuske. Lopta je izbio Umtiti i otklonio opasnost, bar za sada...
87' Belgija nastavlja da pritiska
Još tri minuta i nadoknada vremena ostalo je do kraja prvog polufinala. Žuti karton dobio je Kante.
86' Toliso ulazi umesto iscrpljenog Matuidija
Prebrzi Mbape
Grizman je veliki kandidat za najboljeg igrača turnira
81' Odličan šut Vitsela!
Pritiska Belgija jako u završnici meča. Vitsel je snažno šutirao sa nekih 20 metara do gola, a njegov pokušaj odbranio je Igo Loris.
80' Sudija oštetio Belgiju
Sudija Akunja oštetio je Belgijance, pošto je Azar očigledno bio fauliran na 17 metara od gola. Ipak, arbitar je pokazao Azaru da ustane.
Otprilike
Grizman veliki je kandidat za najboljeg igrača turnira

76' Loš šut De Brejnea
Pokušava Belgija da dođe do izjednačenja, međutim šutevima poput ovog od igrača Mančester sitija neće doći do željenog cilja.
Najmlađi
71' Žuti karton i za Aldevirlda
70' Invazija gola Iga Lorisa
Napadi Belgije sve su učestaliji. Odbrana Francuske za sada ima rešenje za visoke lopte koje Belgijenci šalju u kazneni prostor. Samo je pitanje da li će izdržati.
Mik Džeger na tribinama u Sankt Peterburgu
67' Žiru se trudi, ali...
Olivije Žiru trudi se dosta na meču, ali evidentno je da mu ne ide. Ponovo je upropustio dobru šansu, tako što je loptu poslao daleko iznad prečke.
65' Sjajan udarac glavom Felainija!
Dris Mertens centrirao je sa desne strane, lopta je išla ka Felainiju koji je odlično šutirao glavom. Ipak njegov pokušaj završio je malo pored leve stative.
1998. su osvojili Mundijal
64' Žuti karton za Edena Azara
Umtiti je znao da proslavi gol
61' Opasan napad Belgije
Posle primljenog gola Belgija je dosta potonula, međutim ulaskom Mertensa dobijaju na svežini. Upravo je on bio uključen u akciji kada je De Brejne slabo šutirao.
Tjeri Anri trenutno
Grizman igra sjajno na turniru
Umtiti slavi pogodak!

56' Prelep potez Mbapea upropastio Žiru
Kilijan Mbape igra fe-no-me-na-lno. Lucidno je petom dodao loptu ka Žiruu, koji nije uspeo da savladao Kurtou...
51' GOOOOOOOOL! Umtiti za 1:0!
Antoan Grizman centrirao je iz kornera na prvu stativu gde se nalazio Samuel Umtiti. Štoper Barselone dobro je zahvatio loptu glavom i tako savladao Kurtou.

Francuska vodi 1:0 od 51. minuta!
51' Žut Žirua
Posle šuta Žirua lopta je otišla u korner, nakon koga je...
50' Belgija bolja na početku drugog poluvremena
Baš kao i na početku meča Belgija je bolji rival od Francuske. Igrači selektora Martinesa su konkretniji, ali čeka se odgovor Francuske.
47' Lukaku u dobroj šansi
Dobro je centirao Aksel Vitsel ka Lukakuu, međutim visoki centarfor glavom šutirao je preko gola.
Mbape pravi razliku
Statistika iz prvih 45 minuta
46' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad u drugom poluvremenu imaju fudbaleri Belgije.
POLUVREME
Posle prvih 45 minuta igre na semaforu je 0:0.

Oba sastava su imali prilike, ali su golmani Igo Loris i Tibo Kurtoa odlično reagovali i time sprečili protivnika da dođe do vođstva.
Pavar ne veruje šta je promašio
Bendžanim Pavar propustio je veliku šansu u 40. minutu, kada je njegov pokušaj odbranio Tibo Kurtoa.

Getty Images
Brojni navijači Francuske

40' Sjajna odbrana Kurtoe!
Mbape je odlično prosledio loptu ka Pavaru, koji je izašao sâm ispred Tiba Kurtoe.

Golman Čelsija fantastično je odbranio ovaj šut desnog beka "Trikolora".
"Ovo ti je poslednji ovakav start"
Sudija Akunja u 30. minutu upozorio je Vertongena da će naredni put dobiti žuti karton .

Kurtoa brži od Mbapea
Momenat iz 13. minuta kada je Mbape zamalo zakasnio.

Tanjug/ AP Photo/Frank Augstein
Azar leti po terenu
Eden Azar stvara mnogo problema mladom Pavaru na desnoj strani.

34' Dobar napad Francuske!
Grizman poslao je loptu ka Mbapeu (koji se nalazio u ofsajdu, ali on nije dosuđen), potom je mladi reprezentativac prosledio ka Žiruu, koji je loše zahvatio loptu.
31' Dobar pokušaj Žirua
Pavar centrirao je u kazneni prostor Belgije, lopta je išla ka Žiruu, koji je glavom pokušao da savlada Kurtou. Ipak, lopta je završila pored leve stative.
30' Vertongen dobija upozorenje
Vertongen srušio je Mbapea, nakon čega mu je sudija Akunja izrekao upozorenje da će dobiti žuti karton.
Impresivno
28' Nova šansa za Belgiju
Lopta je prošla pored Pavara i Varana, što je značilo da je Umiti morao da reaguje ispred Lukakua. Da je lopta slučajno prošla i defanzivca Barselone, Lukaku bi verovatno postigao gol.
Sjajna odbrana prvog golmana Francuske
U 21. minutu zapretio je Tobi Aldevirld, ali je Loris odlično odbranio taj šut.

Desetke
21' Fantastična odbrana Lorisa!
Veoma dobro iz okreta šutirao je Tobi Aldervirld, ali se za prvi gol isprečio Igo Loris. Sjajna odbrana golmana Totenhema!
19' Sreća za Lorisa!
Eden Azar dobro je šutirao ka golu Lorisa, međutim lopta je udarila u glavu Varana i nakon toga je završila nekoliko centimetara iznad prečke.
18' Dobar šut Matuidija
Igra se malo rasplamsala na terenu. Lopta je posle odbitka došla do Matudija koji je šutirao pravo u Kurtou.
Sedmice
16' Odlična šansa za Azara!
De Brejne dodao je loptu ka Azaru na ivici kaznenog prostora, a ovaj je levom nogom šutirao malo pored leve stative.
13' Mbape zamalo zakasnio
Pol Pogba poslao je dobar pâs ka Mbapeu, međutim Kurtoa je izašao na vreme i uhvatio loptu.
11' Opasan napad Francuske
Kilijan Mbape pokušao je u kaznenom prostoru da asistira ka Žiruu, međutim lopta je otišla iza leđa napadača Čelsija. Mogla je ovo da bude dobra prilika za "Trikolore".
Sastav Belgije
Belgija: Kurtoa – Aldervireld, Kompani, Vertongen – Vitsel, Felaini, Dembele De Brejne, Šadli, Azar – Lukaku

10' Belgija konkretnija
Posle deset minuta igre fudbaleri Belgije konkretniji su od protivnika na drugoj strani. Francuzi čekaju da im se otvori šansa i da napadnu iz kontranapada.
Iz ptičije perspektive

Tanjug/ (AP Photo/Dmitri Lovetsky)
6' Azar zapretio!
Prošao je Eden Azar po levoj strani, potom je ubacio loptu u šesnaesterac, međutim Umtiti je izbacio loptu u korner.
Sastav Francuske
Francuska: Loris – Pavar, Varan, Umtiti, Ernandes – Pogba, Kante, Matuidi – Grizman, Mbape, Žiru

4' Šadli i De Brejne ubacuju loptu u kazneni
Fudbaleri Belgije pokušali su da pronađu Lukakua u kaznenom prostoru, ali centaršutevi Šadlija i De Brejnea nisu došli do napadača Mančestera.
Ovo je tek drugo polufinale SP za Belgiju
Predsednik Francuske na tribinama
Emanuel Makron doputovao je u Sankt Peterburg da podrži nacionalni tim.

1' Počela je utakmica!
Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Francuske.

Mbape je odmah ubacio loptu u kazneni prostor, ali je ispred Grizmana reagovao Kompani.
Eden Azar i u pozadini Vensan Kompani

Žena i sin Rafaela Varan
Na tribinama stadiona u Sankt Peterburgu nalazi se žena Kamila i sin Ruben.

Anri protiv svojih
Tjeri Anri, legendarni francusku fudbaler, nalazi se u pomoćnom štabu Belgije i sigurno da mu neće biti lako večeras ma koji rezultat da bude na kraju.