Tunis – Engleska 1:2 (1:1)

Pogotkom kapitena Harija Kejna u 91. minutu fudbaleri Engleske pobedili su Tunis u drugoj utakmici prvog kola grupe G Svetskog prvenstva u Rusiji – 2:1 (1:1).

Sasi 35p – Kejn 11, 90+1
  TUN   ENG
  1 : 2
90+3' Kraj utakmice – Englezi su zahvaljujući kapitenu izbegli remi i slavili sa 2:1!
91' Goooool – Kejn spasao Engleze u poslednjim trenucima!
Hari kejn je opet bio na pravom mestu posle kornera, lopta se odbila do njega na drugoj stativi. Bio je sam, ali je iz teške situacije glavom pogodio bliži ugao za veliko slavlje 'Tri lava'.
88' Velika šansa za Rašforda, ali je on propustio loptu
Konačno je Tripije probio po desnoj strani i vratio upotrebljivu povratnu. Ona je išla na šut Rašfordu koji je neshvatljivo propustio Lingardu, što je bila velika greška.
85' Druga izmena i kod Tunisa
Kapiten Kazri je predao traku i umesto njega ulazi Kalifa, takođe napadač.
Mnogo nesadržajnije od prvog
80' Sautgejt vrši i drugu promenu
Loftus-Čik je dobio poslednjih desetak minuta umesto nevidljivog Alija.
79' Dobra situacija za Janga iz slobodnog udarca
Lopta je bila na nekih 20 metara od gola po centrali, ali najstariji igrač Engleske je loše šutirao.
73' To je bilo sve što je Sliti uradio na današnjem meču
Umesto njega ulazi Ben Amor.
72' Konačno je probao i Tunis
Sliti sa dvadesetak metara, daleko od gola Pikforda.
69' Tripije gađao iz "slobodnjaka", metar pored stative
Ben Mustafa je lepo procenio gde će završiti šut Tripijea i mirno ispratio let lopte.
68' Prva izmena u redovima Engleske
Markus Rašford zamenio je indisponiranog Sterlinga.
"Allien" pokazuje koliko je zabavan meč
Pojedoše ih muve i komarci :)
65' Novi centaršut Hendersona, opet bez uzbuđenja
Meta je bio Megvajer koji je opet otišao u kazneni prostor, nije uspeo da zahvati loptu.
60' Tripije dobio malo prostora, ali bez uspeha
Sjajna dijagonala omogućila je Tripijeu više prostora na desnoj strani, ali ga je slab prijem koštao boljeg završetka akcije.
57' Tunišani otupeli napad 'Albiona'
Uspeli su igrači Nabila Malula da umrtve ritam igre u Volgogradu i, za razliku od prvog poluvremena, onemoguće rivala da kreira dobre prilike.
Veliki uticaj VAR tehnologije...
51' Još jedan udarac u okvir gola Tunisa
I još jednom je došao nakon kornera – Megvajer drugi put pravo u Mustafu.
46' Počelo drugo poluvreme u Volgogradu
45+3' Kraj prvog poluvremena – Engleska je vodila, ali je Tunis došao do 1:1
Iako je 'Gordi Albion' poveo ranim golom Kejna i bio mnogo bolji rival, Tunis na odmor odlazi sa zadovoljavajućih 1:1 posle penala koji je skrivio Voker.
45' Igraće se tri minuta nadoknade
Zbog povrede golmana Hasena i penala za Tunis.
44' Četvrti put Lingard – stativa čuva Tunis
Po četvrti put je Lingard imao priliku da ugrozi golmane rivalske ekipe. Sada je stigao do lopte pre Mustafe, ćušnuo je ka golu, ali se ona od stative odbila u gol-auta.
Sanjaće ga Englezi...

Photo by Matthias Hangst/Getty Images
43' Lingard nikako da pogodi gol
Opet je ostao sam na povratnoj, lopta mu je idealno pala na volej, ali je izblokiran.
39' Nestvarna prilika za Engleze
Neverovatno je šta se dogodilo u tom 39. minutu ispred gola Tunisa – igrači u belim dresovima su posle udarca glavom Alija, uz pomoć prečke, za trenutak otklonili opasnost, da bi lopta pala na nogu usamljenom Stonsu. On je bio na pet metara od gola i trebalo je da prosledi loptu u mrežu, ali je promašio i ostalo je 1:1.
35' Goooool – Tunis dolazi do izjednačenja protiv Engleske!
Sasi je preuzeo odgovornost, gađao donji levi ugao, a iako je Pikford zakačio loptu, ona je završila u mreži – 1:1.
33' Penal za Tunis!
Gotovo ni iz čega Tunišani su stigli do šanse da izjednače – Bron je centrirao sa desnog boka, lopta je preletala sve igrače u kaznenom prostoru, ali je onda Kajl Voker neshvatljivo laktom udario Ben Jusefa i sudija je opravdano pokazao na belu tačku!
31' Megvajer tuče glavom, pravo u golmana
Štoper Lestera je bio najviši kod centaršuta Tripijea iz prekida, ali nije bilo problema za Mustafu.
27' Tunis ponovo preti
Ferdžani Sasi je uputio udarac sa 20 metara, lopta je nekoga zakačila na putu ka golu i završila u korneru.
24' Lingard propušta novu dobru šansu!
Odlično je Ešli Jang centrirao sa leve strane – na drugoj stativi je usamlje bio vezista Mančester junajteda, ali je loše zahvatio loptu.
23' Evo i prvog udarca ka Pikfordu
Sliti je uputio prvi pokušaj ka golu Engleske, golman Evertona nije morao da interveniše jer je lopta otišla daleko iznad prečke.
22' Prvi pokušaj Tunišana
Dilan Bron je probio po desnoj strani, pokušao da zavrne u kazneni prostor, ali je dobrio samo korner.
18' Henderson prvi testirao Mustafu
Prvu intervenciju novi golman Tunisa imao je posle udarca Hendersona koji je prihvatio odbitak i poslao ga pravo u ruke čuvaru mreže.
15' Novi problem za Tunis – golman mora van igre
U suzama je golman Hasen napustio teren zbog povrede levog ramena koju je zaradio posle one prilike Sterlinga. Dodatno je pogoršao spomenutom paradom prilikom gola, pa će među stative Mustafa.
11' Goooool – Kejn donosi rano vođstvo Englezima!
Potpuno zasluženo momci u crvenim dresovima dolaze do prednosti, nakon kornera koji je iznuđen izblokiranim udarcem Kejna. Posle udarca iz ugla, najviši u skoku je bio Džon Stons, njegov udarac glavom fantastičnom paradom zaustavio je Hasen. Ipak, golman Tunisa nije imao sreće jer je lopta pala na nogu Kejnu koji je poslao u praznu mrežu – 0:1.
Malo je falilo
4' Još jedna stopostotna prilika
'Gordi Albion' je krenuo ofanzivno, još jednas stopostotna šansa. Sada je Lingard idealno poslužio Sterlinga koji je ispred sebe imao praznu mrežu, ali nije dobro zahvatio loptu.
3' Velika šansa za Englesku
Već u prvom pravom napadu Englezi su imali dobru priliku – Dele Ali je prošao po desnoj strani, vratila mu se lopta, a onda je Lingard imao zicer sa peterca. Šutirao je u donji desni ugao, ali je golman Hasen sjajno intervenisao.
1' Počela utakmica u Volgogradu
Problemi "treće" vrste
Sudije
Pravdu će u Volgogradu deliti kolumbijska trojka na čelu sa Vilmarom Roldanom, prvi pomoćnik mu je Aleksander Guzman, a drugi Kristijan de la Krus. Četvrti arbitar je Rikardo Montero iz Kostarike.
A 'Gordi Albion' ima ovakav učinak...
Tunis gotovo uvek prima golove na Mundijalima
Tunišani su svoju mrežu sačuvali na samo jednoj od 12 odigranih utakmica na svetskim prvenstvima – bilo je to 1978. godine protiv Zapadne Nemačke.
Najmlađi Englezi od početka veka
Prosečna starost engleskih igrača u startnih 11 je 26 godina i 16, što je najmlađa ekipa Engleske koja otvara Mundijal još od one 2002. iz Japana i Južne Koreje, koja je u proseku bila stara 25 dana i 207 dana.