Rukomet

Nedelja, 22.03.2009.

20:45

Rukometaši Srbije pobedili Bosnu

Rukometaši Srbije pobedili su Bosnu i Hercegovinu rezultatom 28:23 (12:12) u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2010. godine.

Srpska selekcija će u slučaju istog broja bodova biti plasirana ispred Bosanaca jer je u Sarajevu poražena sa tri razlike (31:28). Najefikasniji akter susreta u Nišu bio je Momir Ilić, sa 13 golova. Ekipa Jovice Cvetkovića meč je prelomila u poslednih 15-ak minuta, kada je zahvaljujući pogocima Ilića i Anđelkovića došla do prednosti od 5 golova (22:17).

Gosti iz Bosne bolje su počeli meč i golom Obradovića poveli su 2:0, a ubrzo su vodili i sa 5:3. Selektor Srbije pravio je mnogo izmena kako bi održao visok ritam igre i slomio otpor Bosanaca, koji su imali manji broj raspoloživih igrača.

Uroš Mitrović, koji je veliki deo prvog poluvremena proveo na poziciji levog krila, doneo je iz kontre prvu prednost Srbiji – 7:6 u 19. minutu.

Od tada, pa do kraja prvog dela igre, Srbija je bila u blagoj prednosti, a posle pogotka Ilića bilo je i 9:7. Ipak, gosti su u tim trenucima bili precizni spolja, a i dobro su pronalazili put do Muhameda Toromanovića, pivotmena danskog Koldinga.

Obe ekipe igrale su veoma čvrsto u odbrani, pa su lekarski timovi na obe strane imale više posla nego inače. Ilić je iz semderca doneo prednost Srbiji 12:11, ali je Terzić, takođe iz sedmerca, pogodio za 12:12, posle prvih trideset minuta.

Srpski tim je zaigrao mnogo odlučnije u drugom poluvremenu i prednost je postepeno rasla. Razigrao se Anđelković (gol sa krila, pa iz kontre), koji je posle tajm-auta Jovice Cvetkovića utrčao na ’drugog pivota’ i pogodio gol za 21:17. Ubrzo je Ilić bio precizan sa sedmerca za veliku prednost od 5 golova (22:17)

Bosancima je malo popustila koncentracija, predali su nekolikio lopti direktno u ruke srpskoj selekciji, a pozitivno na goste nije uticala ni promena golmana (Grahovac umesto Tahirovića).

Ipak, usledio je nešto lošiji period u igri domaćeg tima, pa su Bosanci prišli na dva gola zaostatka (24:22).

Tada Mitrović postiže gol iz teške pozicije i inicira odlučujuću seriju Srbije. Posle "bombi" Vujina i Ilića, u sklopu novog naleta "orlova", Srbija je povela 28:22 i ostvarila bitan cilj – pobedu sa više od tri gola razlike.