1/8 finala: Francuska – Poljska 3:1; Engleska – Senegal 3:0

Fudbaleri Francuske i Engleske slavili su u duelima osmine finala Svetskog prvenstva u Kataru.

Dobro došli
Zajedno ćemo pratiti dve utakmice drugog dana nokaut faze Svetskog prvenstva u Kataru.

Najpre će se od 16 časova sastati branilac trofeja, selekcija Francuske i Poljska.

Od 20 časova svoj meč igraju Engleska i Senegal.
KRAJ!
Fudbaleri Engleske savladali su Senegal rezultatom 3:0 i tako prošli u četvrtfinale Svetskog prvenstva.
90+ Nadoknada
Igraće se još četiri minuta.

Rašford je pokušao u međuvremenu na drugoj stativi posle centaršuta Šoa da postigne gol, ali pogodio je samo spoljni deo mreže u padu.

EPA-EFE/Neil Hall
84' Sar probao glavom
Žakobs ga je pronašao sa leve strane, dobro je skočio Sar, ali je lopta otišla visoko preko gola.
Poslednje promene kod Engleske
Maunt, Dajer i Filips su ušli umesto Belingema, Stonsa i Hendersona.
80' Kejn umalo
Rašford je tražio Kejna u srcu šesnaesterca, ali je napadača Engleske omeo Kulibali, koji mu je bio na leđima.
74' Sar lukavo
Iz slobodnjaka je šutirao pored živog zida, ali i stative.
71' Engleska odrađuje posao
Ne deluje da Senegal išta može da uradi na ovom meču.

U međuvremenu, Saku i Fodena, zamenili su Rašford i Griliš.

Kod Senegala nova promena, Diediu menja Diju.
Gol Sake
57' Engleska razbija Senegal – 3:0
Senegal je potonuo, a Engleska je do trećeg gola stigla rutinski, strelac je Saka.

Šo je uzeo loptu na svojoj polovini, da bi Foden, posle kombinacije sa Kejnom, stigao sa leve strane do šesnaesterca, a onda proigrao Saku, koji je rutinski "bocnuo" loptu preko Mendija, koji je već bio na zemlji.

56' Senegal pokušava da se oporavi
Probao je selektor Sise da trostrukom promenom razdrma tim.

Ipak, ni Engleska ne sedi skrštenih ruku i novim golom bi sigurno rešila pitanje pobednika.
Počelo drugo poluvreme
Trostruka izmena kod Senegala.

U igru su ušli Sar, Dijeng i Gej umesto Dijate, Ndijaea i Kisa.
Gol Kejna
POLUVREME
Engleska na pauzu odlazi sa prednošću od 2:0, zahvaljujući golovima Hendersona i Kejna.
Engleska duplirala prednost – 2:0
Sjajna kontra Engleske u trećem minutu nadoknade krunisana je prvim golom Kejna u Kataru.

Sudija je produžio dva minuta, ali je pustio Gordi Albion da završi akciju.

Belingem je pokrenuo napad, dodao Fodena, koji je prosledio Kejnu, a ovaj rutinski savladao Mendija.

45+' Nadoknada
Dva minuta će se još igrati.
43' Senegal na konopcima
Neodlučnost i loša odluka Šoa spasila je sada Senegal.

Da se levi bek Gordog Albiona ranije oslobodio lopte, vrlo verovatno bi to bio gol.
Pogodak Hendersona
41' Kejn promašio
Odlična lopta Bukaaja Sake za Kejna, koji je nekako u padu sa visine penala šutirao loše.
39' Engleska vodi – 1:0
Strelac je Džordan Henderson.

Dobro su kombinovali po levoj strani Kejn i Foden, da bi potom istrčao Belingem, asistent kod pogotka.

Vratio je loptu u sredinu šesnaesterca, gde je natrčao Henderson i levom nogom savladao Mendija.

Engleska je praktično ni iz čega povela.

36' Engleska i dalje bez žutog
Čini se da je Voker zaslužio karton zbog faula nad Sarom.

Engleska je jedina selekcija koja nije dobila javnu opomenu na ovom Mundijalu.

EPA-EFE/Rolex dela Pena
32' Sjajna odbrana Pikforda
Neozbiljan je bio Saka, Sar je proigrao Diju, koji je šutirao, ali je Pikford bio dobro postavljen.

Senegal je definitivno opasniji u ovih pola sata.
23' Senegal tražio penal
Dija je šutirao, lopta je Stonsa pogodila u telo, a onda i u ruku, da bi u nastavku još lopta posle pokušaja Sara otišla preko prečke.

Sudija Barton nije dobio znak iz VAR sobe da svira penal.
21' Stons neprecizno
Posle kornera Fodena, Stons je skočio, ali je šutirao nekontrolisano pored stative.
16' Agresivni Senegalci
Za sada dobro kontrolišu utakmicu protiv Engleske.

Nije bilo pravih šansi do sada na meču, a afrički tim svakako ne pokazuje tendenciju ka defanzivi, već ima nameru da se nadigrava.

EPA-EFE/Tolga Bozoglu
9' Engleska na potezu
Protekli minuti pripali su Englezima, koji su u više navrata stizali do šesnaesterca rivala.
4' Prvi opasan napad Senegala
Bulaje Dija je bio u naletu, ali nije stigao da šutira, pa se lopta odbila do Pikforda.
Utakmica je počela
Počeo je susret između Engleske i Senegala.

Pobednik ide na Francusku.
Startnih 11 Senegala
Postava Engleske
Sterling ne igra
KRAJ!
Fudbaleri Francuske plasirali su se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto su rezultatom 3:1 pobedili Poljsku.
90+9' Poljska smanjila – 3:1
Levandovski je šutirao prvi put, ali mu je Loris odbranio.

Penal je ponovoljen zbog ulaska Francuza ranije u šesnaesterac.

Iz drugog pokušaja Levandovski je bio uspešan.

90+6 VAR!
Poljska će verovatno dobiti penal.
Golčina Mbapea
90+1'
Novi gol Mbapea. Golčina tačnije.

Sa leve strane iskosa pogodio je rašlje gola koji čuva Ščensni i tako stavi tačku na ovaj meč.

88' Nervoza kod Poljaka
Poljaci su prošli u osminu finala posle 36 godina, ali očigledno će im to biti maksimum.

Rezervista Tiram je u međuvremenu fauliran, a žuti je dobio Keš.
82' Ernandez probao
Mbape je nerešiva enigma za Poljake, a posle njegove lopte, Ernandez je šutirao preko prečke.
Gol Mbapea
74' Francuska duplirala vođstvo – 2:0
Prednost Francuske duplirao je Kilijan Mbape, svojim četvrtim golom na turniru.

Poljska je pretila, odbrana "trikolora" raščistila opasnost, a kontru je otvorio Žiru, prijemom, a onda i dodavanjem za Dembelea.

Ovaj je po desnoj strani poveo loptu, defanzivci Poljske su se fokusirali na Žirua, lopta je stigla do Mbapea na levoj strani, koji se namestio i pogodio mrežu Ščensnog.

Promene kod Poljske
Krihovjak i Kaminski izlaze, Bjelik i Zalevski ulaze.

Nešto ranije, na teren je umesto Šimanskog ušao i Milik.

Jedina Dešanova promena bila je ulazak Fofane umesto Čuamenija.
66' Žiru atraktivno
Kunde je uposlio Žirua, koji je iz teške pozicije, petom, pogodio samo spoljni deo mreže.
Poništene makazice Žirua zbog faula nad Ščensnim
56' Mbape pored gola
Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, a lopta je od Krihovjaka završila pored stative.

EPA-EFE/Georgi Licovski
55' Novi naleti Francuske
Grizman je bio na desnoj strani, a na drugoj stativi vrebao je Mbape, ispred kojeg je reagovao Glik.
53' Mirno na startu drugog poluvremena
Poljaci će probati da se oporave od primljenog gola u finišu poluvremena.

Mbape u paru sa Rabioom pravi dosta problema Poljskoj po levoj strani.
Bez promena u sastavima.
Gol Žirua
POLUVREME
Francuska vodi protiv Poljske golom Olivije Žirua u 44. minutu utakmice.
44' Francuska vodi – 1:0
Strelac je Olivije Žiru, koji je slomio otpor Poljske.

Novu asistenciju zabeležio je Mbape, a napadač "trikolora" majstorski savladao Ščensnog.

Ovim golom postao je najbolji strelac u istoriji Francuske sa 52 pogotka.

Ima jedan više od Tjerija Anrija.

39' Kakve šanse za Poljsku
Slabo je delovala odbrana Francuske, a velike šanse imali su Poljaci u kratkom roku.

Zjelinski je dva puta šutirao, Loris odlično branio, da bi nešto kasnije i Varan izblokirao novi pokušaj Poljske.

35' Mbape "lomi"
Sjajno je "zalomio" Keša, šutirao u bliži ugao, ali je lopta od Ščensnog završila u korneru.
35' Poljska se oslobodila
Nekoliko odlični napada Poljske, slobodnjak za Levandovskog, udarac Keša iz daljine...
29' Ipak ofsajd
Dembele je našao Žirua na drugoj stativi, kome je malo nedostajalo da postigne gol.

Zastavica je bila podignuta, pošto je Dembele navodno bio u ofsajdu.
20' Gužva pred golom Poljske, pa udarac Levadovskog
Nisu "trikolori" uspeli da šutiraju ka golu Ščensnog, ali na drugoj strani Levandovski jeste.

Levom iz velike daljine, ali je lopta otišla pored stative Lorisa.

EPA-EFE/Abedin Taherkenareh
17' Sada i Dembele
Francuska opet pojačava ritam, a posle dobrog presinga, Dembele je prošao i šutirao levom nogom pravo u Ščensnog.
13' Odlični Ščensni
Snažan udarac Čuamenija iz daljine poljski golman je osujetio.
10' Francuska pritiska
Kruži oko šesnaesterca Poljske, koja se dobro brani i pokušava iz kontre da pripreti.

Poslednja u nizu situacija bila je posle prodora Mbapea i pokušaja Dembelea, koji je bio izblokiran.
4' Šansa za Francusku
Posle kornera Grizmana, Varan je dobro skočio, ali je glavom šutirao pored gola.
Utakmica je počela!
Prvi meč između Francuske i Poljske je počeo.
Ultraofanzivna Francuska
Prvi meč dana
Didije Dešan, selektor Francuske
"Poljska je tim sa kojim nismo navikli da igramo. Imaju iskusne igraèe, a izdvajam Roberta Levandovskog, koji je jedan od najboljih napadaèa u svetu."