Sportovi na vodi

Nedelja, 03.05.2015.

13:22

EP: Srebrni Grujić i Novaković

Srpski kajakaši Marko Novaković i Nebojša Grujić osvojili su srebro na 200 metara na Evropskom prvenstvu u Račicama u Češkoj.

Izvor: MN

Autor: MN

Oni su Srbiji doneli sedmu medalju na kontinentalnom takmičenju.

Novaković i Grujić su drugi prošli kroz cilj posle dramatičnog finiša za 32.292 sekunde. Zlato je pripalo Nemcima sa vremenom 32.224 sekunde, a bronzanu medalju osvojio je litvanski dvojac (32.660).

Srpska kajakašica Nikolina Moldovan zauzela je šesto mesto u trci na 5000 metara u disciplini K1. Ona je ovu deonicu prešla za 23:08.140 minuta. Najbrža je bila Beloruskinja Marina Litvinčuk, dok je drugu poziciju zauzela Irene Burđo iz Italije.