Olimpizam

Ponedeljak, 30.07.2012.

14:22

Tenis: Endi Rodik rival Đokoviću

Amerikanac Endi Rodik biće rival Novaku Đokoviću u drugom kolu teniskog turnira na Olimpijskim igrama.

Rodik je u prvoj rundi eliminisao Slovaka Marina Klizana sa 2:0, po setovima 7:5, 6:4, za 90 minuta igre.

29-godišnji Amerikanac je oba seta lomio u završnim gemovima. U prvom je otpor rivala slomio u 12. iskoristivši četvrtu brejk šansu u setu, dok je jedini brejk u drugom napravio na 5:4, iskoristivši osmu brejk priliku u setu, treću u gemu.

Đoković i Rodik su do sada igrali osam puta međusobno, a naš teniser je dobio tri duela. Sve mečeve igrali su na tvrdoj podlozi. Poslednji put su se sastali još 2010. godine upravo u Londonu ali na finalnom turniru kada je Đoković slavio 6:2, 6:3. Rodik je trenutno 21. teniser sveta.

Eventualni rival boljem iz ovog meča biće Marin Čilić, ili pobednik duela Lejton Hjuit - Sergej Stakovski.