Troicki: Jadno i tragično

Srpski teniser Viktor Troicki smatra da je odigrao tragično u prvom kolu Olimpijskih igara gde je završio nastup u singl konkurenciji.

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Troicki je eliminisan od Španca Nikolasa Almagra (6:4, 7:6), iako je imao šansu da u taj-brejku drugog, izbori treći set.

"Igrao sam bezveze, ovo je bio tragičan meč. Osećam se jadno i zaista se nadam da će u dublu biti bolje", rekao je neraspoloženi Troicki.

On je imao šansu u drugom setu da dođe do izjednačenja, ali je ispustio prednost od 6:5 u gemovima.

"Imao sam šansu da se vratim, ali kao da nisam. Izgubio sam, to je na kraju cela priča. Osećam se kao da ništa nisam odigrao", naveo je Troicki.

Poput Ane Ivanović, Troicki je rekao da mu se čini kako je podloga suviše klizava, ali je istakao da to nije jedan od uzroka njegovog poraza.

Troicki će na OI u dublu igrati sa Novakom Đokovićem, a protivnici u prvom kolu biće im Šveđani Robert Lindšted i Johan Brunstrom.