Đoković – Šapovalov 6:3, 6:4

Novak Đoković je u finalu Mastersa u Parizu pobedio Denisa Šapovalova sa 6:3, 6:4.

6:3, 6:4
Finale SET GEM
ĐOK 2 6
ŠAP 0 4
6:3, 6:4 - Kraj! Novak je šampion Mastersa u Parizu
Kraj! Novak Đoković je šampion Mastersa u Parizu po peti put. Bilo mu je potrbeno 65 minuta da overi trijumf kojim je sebi dao šansu da godinu završi na čelu ATP karavana.

Ovo je Novakova 34. masters titula i 77. trofej u karijeri. Brojke sve govore.

Šapovalov mora još da uči, protiv ovakvog Novaka jednostavno nije dobio pravu priliku.
5:4 - Šapovalov još u meču, ali Novak se pita
Uradio je Šapovalov što je bilo do njega, dobio svoj servis gem, ali sada je Novak Đoković na potezu. Servira za pobedu.
5:3 - Novak potvrdio brejk, na gem je do pobede
Posle 30:0 neočekivana serija Kanađanina, nanizao je Denis tri poena i došao do brejk lopte, prve u meču.

Međutim, usledio je Novakov servis-viner, neutralisao je priliku za brejk u stilu velikog šampiona. Potom i sjajan drugi servis srpskog tenisera u bekhend stranu protivnika. Bila je dovoljna još jedna greška Šapovalova iz bekhenda za 5:3.
4:3 - BREJK! Novak oduzeo servis Šapovalovu u pravi čas
Staro nepisano pravilo, sedmi gem najvažniji je u setu. I kada Šapovalovu stane prvi servis, u problemu je. Došao je Novak do 15:40 i dve brejk lopte, iskoristio je prvu i sada je sve bliži pobedi.
Srpski navijači u parizu se nadaju novom trijumfu Novaka
3:3 - Odličan odgovor Đokovića
Sjaj no deluje Novak na terenu. Na brz gem Šapovalova, odgovorio je ekspresno, dobio je lako četiri poena u nizu. Izuzetno je važno da mu funkcioniše servis.
2:3 - Šapovalov dobro servira
Kanadski teniser je odlično odservirao u ovom gemu, Novak nije imao šanse da nešto ozbiljnije uradi. Za sada, ravnoteža u drugom setu.
2:2 - Lagan gem za svetskog broja jedan
Relativno lagano dobijen gem za Novaka Đokovića. Izgubio je svega jedan poen i izjednačio na 2:2.

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images
1:2 – Šapovalov ide na sve ili ništa
Šapovalov igra sa dosta više samopouzdanja u drugom setu. Greši, ali često i pogađa, pa novim vinerom iz forhenda dolazi do novog gema i novog vođstva.
1:1 – Izjednačenje
Pokušao je Šapovalov da pripreti u ovom gemu, igrao je agresivnije, ali se Novak nije dao.
0:1 – Novak propustio brejk loptu
Imao je šansu Novak da možda završi meč već sada, ali je Šapovalov uspeo da ostane trezven i da povede u drugom setu.
6:3 – za manje od pola sata!
Furiozni Đoković demonstrirao je silu protiv Šapovalova i za 29 minuta osvojio prvi set, ali je dosta pomoći imao i sa druge strane mreže, jer je Kanađanin u bitnim momentima grešio.
5:3 – Novak servira za set
Šapovalov nastavlja da pogađa prve servise i da njima osvaja većinu poena. Novak nije previše truda iskoristio kako bi napravio brejk, a sada servira za vođstvo od 1-0.
5:2 – Šapovalov ni blizu brejka
Dva gema zaredom serveri su lako osvojili. Prvi servisi su bili na nivou i Srbinu i Kanađaninu, što mnogo više odgovara Đokoviću koji dolazi do 5:2. U narednom gemu Šapovalov će servirati za opstanak u setu.
4:1 – Novak i dalje odličan na servisu
Servis je i dalje najveći adut srpskog tenisera, koji lako dolazi do 4:1.
3:1 – Denis uspeva da dođe do gema
Šapovalov lako dolazi do 30:0, ali posle duple i dobrog Novakovog riterna komplikuje mu se situacija. I pored odličnih riterna Đokovića, Šapovalov ipak dolazi do prvog gema na meču.
3:0 – za osam minuta!
Brzinski Novak potvrđuje brejk, iako je bilo 0:15 i Šapovalov je u narednom poenu imao ofanzivu. Srpski teniser vezuje tri laka poena zahvaljujući odličnim servisima.
2:0 – brejk Đokovića!
Šapovalov se nije uplašio, igra svoj prepoznatljiv stil igre, ali je Novakov nivo na izuzetnom nivou. Tera Kanađanina na dosta grešaka i lako dolazi do dve brejk lopte.

Šapovalov je hrabro spasao prvu, ali pogrešio kod druge za brejk!
1:0 – Đokovićev servis besprekoran
Novak odlično servira na startu i tim udarcem pravi najveću razliku. Asom i uz dva servis vinera lako dolazi do prvog vođstva.