SP: Norveška – Srbija 31:28

Rukometaši Srbije poraženi su protiv Norveške rezultatom 31:28 u prvom kolu druge grupne faze Svetskog prvenstva.

Dobro došli
Zajedno ćemo pratiti prvo kolo druge grupne faze Svetskog prvenstva u rukometu i meč između Srbije i Norveške.

Utakmica počinje u 20 časova i 30 mintua.
Kraj – 31:28
57‘ Taman kada smo imali šansu za priključak....
Golman Norveške skida zicer Radivojeviću, a sa tim golom bismo stigli na tri gola zaostatka....

Ostaje 29:25.
54‘ Norveška ide ka pobedi – 29:24
Ponovo smo pokušali da igramo sa praznim golom i igračem više u polju i još jednom se to obilo o glavu.

"Orlovi" su gotovo sedam minuta bez gola...
50‘ Sve veća prednost Norveške – 27:24
Srpski rukometaši su poljuljani, a Norvežanima sve ulazi.

Upisuje se Rajnkind, to je njegov prvi gol na meču za najveću prednost Norveške +3.
47‘ Šta se dešava sa Sagonsenom?
Niti jedan gol u prvom poluvremenu, a već četiri u nastavku sa sve dva minuta koja je bio isključen.

Pogaša sada ispod ruke za 25:23 za Norvešku i još uvek ne zna za promašaj – 4/4.

44‘ Norveška vodi – 23:22
Orbović promašuje, a Blonc u kontri to kažnjava.

Ne može Milosavljev sve da odbrani...
43‘ Izjednačenje...
Sagosen skoro sa klupe stiže do novog, trećeg gola u nastavku.

Ulazio je nakon isključenja, saigrač mu je ostavio loptu, a ovaj direktno sa klupe produžio do pozicije za šut i pogodio za 22:22.
41‘ Razigrao se Radivojević – 20:22
Mora Srbija da iskoristi igrača više dok može.

Napokon golovi stižu i od krilnih igrača, to je ono što je falilo.

Bogdan Radivojević najpre precizan iz sedmerca, a onda i nakon asistencije Borzaša.
40‘ Sagosen isključen
U pravi trenutak.

Razigrao se najbolji igrač sveta iz 2018. godine, a i sreća je krenula da radi za njega. Ipak, sudije su ga isključile sasvim opravdano nakon faula nad Bogdanom Radivojevićem.
38‘ Norvežani koriste igrača više – 18:20
Isključen je Marsenić i činilo se da se to neće ni osetiti nakon gola Pešmalbeka.

Ipak, usledili su neiskorišćeni napadi Srbije, dok je Norveška koristila svoje.

Upisao se po prvi put i Sander Sagosen, najbolji igrač protivnika.
35‘ Srbija na kratko imala +5
Pogodio je Marsenić i Srbija je stigla do najveće prednosti do sada, ali se nisu naši igrači vratili nazad.

To kažnjava Bjornsen za 15:19.
33‘ Orbović!
Nastavlja tamo gde je stao u prvom poluvremenu.

Prvi gol u nastavku, Srbija ima četiri gola prednosti – 14:18.

Među stativama briljira Milosavljev koji ima 10 odbrana.
31‘ Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad za Norvešku.
Led na kolenu Nikolića
Desni bek Srbije Jovica Nikolić šepa i ima led na kolenu, te je teško za očekivati da će se vraćati.

Samo Orbović ostaje na raspolaganju.
Poluvreme – 14:17
Pogađa Orbović na isteku prvih 30 minuta i tako će "orlovi" na pauzu sa tri gola prednosti.
30‘ Problem za Srbiju
Povredio se Jovica Nikolić i izgleda da neće moći da nastavi meč.

To su loše vesti za Đeronu koji na pozicji desnog beka sada ima samo Orbovića.
28‘ Srbija čuva četiri gola prednosti – 12:16
Uz manje ili veće oscilacije, prednost od tri, četiri gola su realna razlika između dve selekcije.

Srbija igra mnogo raznovrsnije, a poslednji je do gola stigao Jovica Nikolić. Norveška na drugoj strani izgleda bezidejno.
24‘ Đorđić prekida seriju protivnika – 11:14
Precizan bek Srbije iz sedmerca.

Prethodno su dva gola za Norvežane vezali Barhold i Everbi.
21‘ +4!
Upisuje se i Jovica Nikolić koji je zamenio Vejina.

Nije imao blistav debi na Svetskom prvenstvu protiv Katara kada je isključen, ali sada donosi najveću prednost Srbiji na ovom meču – 9:13.
20‘ Kažu da je golman pola tima u rukometu...
Dejan Milosavljev itekako potvrđuje tu tvrdnju. Već peta odbrana golmana Srbije i to kakva. Sprečio je lak gol iz kontre Norveške.

Usledila je naša, a mi ne grešimo. Bogdan Radivojević je uputio projektil 100 kilometara na čas. Odbrane nije bilo.
16‘ Mini serija Norveške – 8:9
Sve se u rukometu promeni za minut.

Abutović je skrivio sedmerac i dobio dva minuta isključenja nakon kog je penal realizovao Berthold. Upisao se potom i Gulerud iz tranzicije nakon neiskorišćenog napada Srbije.
15‘ Kukiiiić!
Srbija po prvi put ima tri gola prednosti – 6:9.

Nakon odbrane Milosavljeva, Srbija na drugoj strani koristi prednost igrača više. Ubacio se Lazar Kukić na levoj strani i bez problema pogodio.
12‘ Siguran Ilić – 6:8
Kapiten iz sedmerca stiže do svog 13. gola na turniru.
12‘ Prvo isključenje za Norvežane
Dobija ga pivot Everbi nakon žestokog faula nad Marsenićem. Rvačkim zahvatom ga je oborio.

Srbija će imati sedmerac za povratak na dva gola prednosti – 6:7.
8‘ Dva gola prednosti za Srbiju – 3:5
Pogađa Orbović ispod ruke i sada Srbija ponovo ima dva gola prednosti.

Mogli su i do tri nakon neiskorišćenog napada Norveške, ali su brzali i izgubili loptu.
7‘ Đorđić!
Pogađa srpski bek sa zadškom za novo vođstvo Srbije – 3:4.

Do sada su Norvežani uspevali odmah da odgovore, nadamo se da će ovog puta to izostati.
5‘ Ekspresan povratak Norvežana – 2:2
Upisao se Mijajlo Marsenić nakon lepe akcije za 2:0 za Srbiju i to sa igračem manje.

Međutim, razigrali su se i Norvežani koji preko Guleruda i O‘Sulivena.
3‘ Sjajna Srbija u odbrani
Ništa od gola za Norveške iz prvog napada i to sa igračem više.

Sudije su podigle ruku za pasivan napad skandinavske selekcije kada je isključen Milosavljević, ali ni to nije bilo dovoljno Norvežanima.

Na kraju su izašli iz granica igrališta.
1‘ Bolje nije moglo da počne
Stiže odgovor "orlova" na pozicionu odbranu protivnika.

Digao se Orbović i iz prvog šuta doveo Srbiju u prvu prednost na meču iz prvog napada.
1‘ Počeo je meč
Srbija ima prvi napad. Naši igrači u beloj garnituri dresova, dok protivnik igra u crvenim.
Igrači su na terenu
Uslediće intoniranje himni, a nakon toga nas očekuje 60 minuta vrhunskog rukometa.
Dejan Milosavljev, golman Srbije
"Mislim da imamo šansu da igramo sa njima zato što su oni pretežno teški na bekovima i naša odbrana je dovoljno snažna i visoka da može da parira bekovima Norveške."
Bogdan Radivojević, krilo Srbije
"Znamo kako Skandinavci igraju dobar rukomet, brzo, teèno. Ima Norveška sjajne pojedince. Spremni smo, analizirali smo rivala. Nema sumnje da ako budemo odigrali kako umemo, od prvog do poslednjeg minuta, možemo da pobedimo. Obeæavamo samo veliku borbu svih 60 minuta.“
Trenutno stanje u grupi
Toni Đerona, selektor Srbije
"Biæe jako teško jer su sve tri ekipe potpuno drugaèijeg stila rukometa. Norveška sa zvezdama poput Sagosena (Sander) prvi je i najveæi test. Veliki broj talentovanih igraèa takoðe predstavlja opasnost, ali spremiæemo se što bolje i dati sve od sebe da uz dodatne prepravke u odbrani i uz raznovrsan napad koji nas je krasio u prvim utakmicama doðemo do željenog rezultata."