Futsal, EP, 2. kolo: Srbija – Ukrajina 1:6 (0:4)

Futsaleri Srbije poraženi su od Ukrajine 6:1 (4:0), u meču drugog kola grupe A na Evropskom prvenstvu.

Tomić 39 – Zvarič 2, 34, Vasić 6 (ag), Abakšin 15, Černjavski 20, Korsu 39
  SRB   UKR
  1 : 6
Kraj utakmice
Težak poraz Srbije od Ukrajine – 1:6.

Šanse za četvrtfinale postoje, ali potrebno je čudo.
40' Gol za Srbiju
Tomić postiže počasni gol.
39' Gol
Srbija igra sa igračem više bez golmana, pa je gol prazan. Na prazan gol Ukrajina postiže novi pogodak za 6:0.
39' Šta rade Ukrajinci
Trčali su dvojica na prazan gol, pa se sapleo Ukrajinac i lopta mu je pobegla, nikom nije jasno zašto je trčao do praznog gola.

Sigurno ćemo ovo videti u nekoj kompilaciji smešnih dešavanja.
37' Stativa
Kocić posle snažnog udarca pogađa stativu i Srbija je i dalje bez gola.
34' Novi gol
Sjajna akcija Ukrajine na dupli pas i Zvarič postiže drugi gol na meču za 5:0.
33' Stativa i Momčilović
Dobra odbrana posle udarca Abakšina, pa stativa i sprečena "petarda".
31' Još jedna odbrana Cipuna
Ne da se Srbiji da barem jedan gol postigne. Odbranio je šut Rakića.
30' Srbija uputila 40 šuteva na gol
I nijedan nije završio u mreži.
27' Pokušaj Aleksića
Solo akcija, prebacio je loptu sa desne na levu nogu, gađao pod prečku, ali Cipun upisuje još jednu odbranu.
25' Momčilović brani zicer
Lopta u prostor za Šoturmu, koji izlazi na Momčilovića i srpski golman brani zicer.
25' Pršić propustio stopostotnu šansu
Imao je samo Cipuna ispred sebe i ceo gol, ali je gađao direktno u golmana sa ivice golmanskog prostora.
24' Najbolja prilika
Vasić je išao 1 na 1 sa golmanom, hteo je da zarola u levo i postigne gol, ali je odlično golman Ukrajine zatvorio ugao i sprečio pogodak.
22' Srbija agresivnija
Nema šta da se čeka, mora jak presing i sve u napad, veliki je zaostatak, a i gol razlika bi značila jer bi ostale teoretske šanse za prolaz.
21' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Srbija gubi 4:0 od Ukrajine.

Strelci za Ukrajinu su Zvarič, Abakšin i Černjavski, dok je Vasić postigao autogol.
20' Gol
Srbija prima i četvrti gol.

Černjavski je postigao gol. Iz prekida Ukrajina vraća loptu skoro na pola, šutira Černjavski jako po zemlji i lopta prolazi našem golmanu kroz noge.
20' Žuti za Rakića
Faul sa leđa, seče kontru i dobija javnu opomenu.
18' Veoma loša igra Srbije
Veliki broj grešaka u dodavanjima i veoma neprecizni šutevi ka golu Ukrajine.
15' Gol
Gol Ukrajine. Posle volej udarca, Abakšin ostaje ispred našeg golmana i skreće volej u mrežu sa pola metra.

Srbija u nokdaunu.
14' Žuti karton za Aleksića
Oštar start našeg reprezentativca.
13' Dobra akcija
Pršić posle finte pronalazi Aleksića na dva metra od gola, koji se nije snašao i gađao je levom nogom pored gola.

11' Brani opet golman Ukrajine
Ramić je levom nogom gađao sa nekoliko metara u donji levi ugao i opet je odbranio golman Ukrajine.
11' Ramić opet preko gola
Svi udarci naši idu preko gola...
10' Kocić gađa
Natrčava na prvu i šalje loptu preko gola.
9' Zamalo gol
Udarac Pršića brani golman Ukrajine, a zatim defanzivac izbacuje sa gol linije i sprečava gol Srbije.
7' Dva pokušaja Tomića
U oba navrata pokušava Tomić i oba puta brani golman Ukrajine.
6' Gol
Nije se snašao Vasić posle ubačene lopte Ukrajinaca i postigao je autogol, zatresavši svoju mrežu.

Loše je pokrivao svog igrača i pogrešio je.
6' Ramić pored gola
Posle kornera, fintirao je i prebacio loptu na levu nogu, gađao jako, ali pored gola.
6' Pokušaj Tomića
Udarac sa skoro pola terena išao je pod prečku – dobra odbrana ukrajinskog golmana.
6' Brani Momčilović
"Bomba" Farenjuka pod prečku, brani sjajno srpski golman.
5' Srbija pod pritiskom
Ređaju se šanse Ukrajine i Srbija ne može da se oslobodi pritiska.

Farenjuk je pokušao "štiklom", ali je odbranio naš golman.
4' Pokušaj Ramića
Jak udarac levom nogom iskosa sa leve strane brani golman Ukrajine.
2' Srbija gubi
Pukla je odbrana i gol sa leve strane postiže Zvarič.
1' Prvi udarac
Pokušaj Ukrajinca odlazi preko gola.
1' Počela je utakmica
Dobrodošli!
Futsaleri Srbije sastaju se od 14.30 sa Ukrajinom u meču drugog kola grupe A Evropskog prvenstva u Holandiji.