Photo by Michael Steele/Getty ImagesAjaks – Juventus 1:1 (0:1)

Fudbaleri Ajaksa i Juventusa odigrali su 1:1, u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Neres 46 - Ronaldo 45
  AJA JUV
  1 : 1
KRAJ!
Kraj utakmice u Amsterdamu.

Gledali smo dobar meč, bez pobednika. Strelac za Juventus bio je Ronaldo u 45. minutu, dok je Neres u 46. izjednačio.

Srpski fudbaler Dušan Tadić odigrao je dobar meč, međutim gostujući defanzivci su ga dobro čuvali, nekada i preoštro.
90+2 Velika prilika za Tadića!
Srpski fudbaler je udario loptu špicem, ali je Rugani blokirao njegov pokušaj.
90' Još tri minuta na "Johan Krojf" areni
85' Stativa Daglasa Koste!
Izdržao je duel Brazilac, potom je šutirao u dalji ugao, ali je lopta udarila u stativu. Dosta sreće za Ajaks.
83' Ščesni odlično odbranio šut Ekelenkampa
Dušan Tadić je petom poslao loptu ka mladom fudbaleru, koji je dobro šutirao, ali je Ščesni odbranio njegov šut.
82' Mirno u Amsterdamu
Kao da se sprema bura. U ovim trenucima igra se sporije i videćemo da li će biti prilik do kraja susreta.
76' Ekelenkamp u igri umesto Šenea
75' Dibala menja Matuidija
72' Tadić sjajno ka De Beku
Mladi Holanđanin uspeo je da primi loptu, ali je malo kasnio i loše ju je zahvatio.
71' Žuti karton za Šenea zbog faula nad Bernardeskijem
Neres slavi gol

Tanjug/ AP Photo/Martin Meissner
Šut Zijeha
65' Sandro odlično blokirao šut Zijeha
Ajaks napada i napada. Prvo je Zijehov šut izblokiran, a onda je Tadić lucidnim potezom proigrao De Beka, ovaj je prosledio loptu do Feltmana, koji je slabo šutirao.
64' Dobar udarac glavom Feltmana
Centrirao je iz kornera Šene, Feltman je dobro šutirao, ali je Ščesni to lako odbranio.
62' Očajan šut Zijeha
Do sada su mu šutevi bili dobri, ali je ovaj bio očajan. Ajaks pokušava, što je dobro.
61' Kosta zamenio Mandžukića
58' Ajaks dominira na startu
Domaći fudbaleri mnogo su bolji na startu drugog poluvremena. Za sada su uspeli da postignu jedan gol, ali sigurno da nisu zadovoljni samo s tim.
52' Juventus tražio penal
Povukao je Taljafiko Betankura, ali je Del Sero odmahnuo glavom. Španski sudija bio je u kontaktu sa VAR sobom i po njima nije bilo materijala za penal.
51' Gol Neresa, ali ofsajd
Ponovo je Brazilac pogodio, ali je ovoga puta bio u očiglednm ofsajdu.
Fantastičan gol Neresa
46' GOOOOOL! Neres za 1:1!
Brazilac je uzeo loptu na nekih 50 metara od gola, vukao ju je do kaznenog prostora u desnom, slabijom, nogom savladao Ščesnog.

Kakav starta Ajaksa!

Gol Ronalda
POLUVREME
Gol Ronalda ujedno je i poslednji detalj prvog poluvremena. Očajan trenutak da Ajaksa primi gol, a bili su bolji u prvom periodu igre.
45' Gooooool! Ronaldo savladao Onanu!
Sjajna akcija Juventusa. Betankur je dodao loptu do Ronalda, ovaj ju je prosledio do Kansela, koji je uradio 60 odsto posla.

Bek Juventusa odlično je proigrao sunarodnika, koji je glavom poslao loptu iza leđa Onane! Juventus vodi u Amsterdamu.

41' Žuti karton za Taljafika
Levi bek Ajaksa nespretno je reagovao i dobio je žuti karton. Njega neće biti u Torinu.
37' Velika šansa za Juventus
Ronaldo je glavom spustio loptu Bernardeskiju, koji je šutirao iz okreta i na sreću Ajaksa, lopta je završila malo pored desne stative.
36' Dobar pokušaj, Taljafiko daleko od lopte
Dobru loptu poslao je Zijeh, ali je ona bila nešto dalje od Taljafika. Levi bek Ajaksa nije uspeo da dođe do nje i ona pripada Juventusu.
Zauvek Ajaks
32' Slab šut Betankura
Ronaldo je dobro ostavio loptu Betankuru, koji je šutirao levom nogom preko gola. Juventus i daljke bez šuta u okvir gola.
29' Fenomenalan start De Jonga
Kontra Juventusa, Betankur proigrao Bernardeskija, ovaj je bio u sjajnoj šansi, ali pre nego što je šutnuo, Frenki de Jong je uspeo da reaguje i izbije loptu.
Momenat kada Ščesni brani šut Zijehu

25' Tadić do De Beka, umalo gol!
Velika prilika za domaće fudbalere. Tadić je poslao dobru loptu ka De Beku, ovaj je uspeo da se namesti i šutne, ali je lopta završila malo pored desne stative.
Ronaldo i Feltman u duelu

Tanjug/ AP Photo/Peter Dejong
23' Juventus bezopasan po gol Onane
Za sada su najbolju priliku imali u drugom minutu, ali od tada nismo videli mnogo od "stare dame".
18' Ajaks se poigrava sa Juventusom
Ponovo su domaći fudbaleri bili opasni. Više fudbalera je bilo uključeno u akciju, a ponovo je Zijeh šutirao. Ovo je njegov treći šut, koji je bio i najopasniji.

Sjajno je šutira, ali je Ščesni odlično odbranio.
Startnih 11 Ajaksa

14' Sjajan start De Lihta
Kapiten Ajaksa reagovao je ispred Bernardeskija, koji se spremao da pošalje loptu ka Kristijanu Ronaldu, koji je bi u kaznenom prostoru.
12' Zijeh ponovo opasan po gol
Kombinovali su Tadić i Zijeh, šutirao je ponovo Marokanac, a Ščesni je dobro reagovao.
9' Veliki pritisak Ajaksa
Juventus ne može ni do polovine terena. Domaći igrači prve veliki pritisak na zadnju liniju "stare dame".
Startnih 11 Juventusa

6' Zijeh pogađa spoljni deo mreže
Sjajan dupli pâs Zijeha i Tadića, potom je Marokanac šutirao snažno i lopta je završila malo pored leve stative.
2' Opasan šut Bernardeskija
Italijanski fudbaler je šutirao odlično sa nekih 20-tak metara, ali je njegov šut otišao nešto iznad prečke.
1' Počela je utakmica!
Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Juventusa.