1/2 finale KLS: Borac - C. zvezda 57:80

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u drugoj utakmici polufinala plej-ofa košarkaške Superlige Srbije ekipu Borca sa 80:57.

Dobrodošli!
Kraj meča, Crvena zvezda je u finalu!
Lako su gosti priveli kraju ovaj susret.

Na kraju, ubedljiva pobeda tima Dejana Radonjića i plasman u finale, 57:80.

Tamo ih čeka tim Mege koji je bio bolji u polufinalu od Partizana.
28' Opet Dobrić
Nova trojka Dobrića, 56:76. Zvezda je pred finalom u KLS.
27' Trojka Hola, pa Dobrića!
Lengston Hol, prva trojka na meču, Zvezda vodi 56:70.

Potom je precizan sa distance i Ognjen Dobrić, 56:73. Dali je to to...
36' Davidivac precizan sa linije bacanja
Davidivac je precizan sa linije penala, 54:65. Tajm-aut je zatražio Marko Marinović.

U nastavku, pod košem domaćina je uspešan i Ognjen Kuzmić, 56:67.
35' Ćurčić!
Može li Borac da stigne Zvezdu? Čurčić je pogodio trojku za 54: 63.
33' Publika se budi
Jaku podršku imaju Čačani sa tribina, pitanje je mogu li da vide dramu u finišu.

Smanjio je Borac prednost gostiju na 51:63.

Treća četvrtina: Sigurni gosti
Rutinski Radonjićev tim drži prednost koja je slična onoj sa poluvremena.

Posle 30 minuta igre, imaju 17 poena prednosti, 61:44.
27' Zvezda drži razliku
Uspevaju gosti da drže prednost, sad su na +16, 40:56.
24' Trojka Uskokovića
Aleksa Uskoković postiže trojku za Crvenu zvezdu, Lopez je uzvratio, 38:53.
22' Dva poena gostiju
Zvezda je na startu treće četvrtine postigla samo koš u dva i po minuta, sad je 36:48.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme: Zvezda ima dvocifrenu prednost
Deseti poen za Đorđa Ćurčića, ali trojka Jagodića Kuridže u poslednjem napadu u četvrtini.

Zvezda je povela lako, pa malo popustila u drugoj četvrtini, ali se brzo oporavila i na odmor otišla sa +15.

Gosti vode sa 46:31.
19' Zvezda opet beži
Serija poena gostiju, opet se stvara razlika, 29:43.
19' Trojka Dobrića!
Ognjen Dobrić je na 2/2 u šutu za tri. Pogodio je sada sa velike distance.
18' Noko pogodio
Lendri Noko je pogodio za 28:35.

Lazić posle neiskorišćenig napada Borca ne pogađa za tri.
17' Trojka Gavrilovića, Borac u naletu
Ivan Gavrilović drži Čačane u igri, postigao je trojku za 24:31, potom je Todorović pogodio i smanjio na 26:31.

15' Borac se vraća
Faul Kuzmića, Ivan Gavrilović je pogodio, plus dodatno bacanje, 21:29.

Uzvraća Lazić polaganjem, njegov osmi poen, najefikasniji je u timu sa Malog Kalemegdana.
14' Lazić, trojka!
Druga trojka Branka Lazića, Zvezda je u prednosti, 15:29.
12' Serija promašaja, koš Ćurčića
Ćurčić nije uspeo da pogodi trojku, ali je posle novog pokušaja uspeo da postigne koš za 15:24.
Prva četvrtina: Zvezda na +11
Borac je uspeo da se trgne posle slabog starta, smanjili su prednost gostiju koja na kraju prvih deset minuta ide na 11 poena, 19:8.
8' Borac smanjio prednost
Uspeli su Čačani posle nekoliko dobrih akcija iz kontre da smanje na 6:12, ali je Ognjen Dobrić pogodio trojku za 6:15.
6' Konačno, Novaković!
Konačno poeni za Borac. Đorđe Novaković je ušao sa klupe i postigao poen za 2:12.
5' Borac još bez koša!
Slab start domaće ekipe, punih pet kinuta su bez postignutog poena, još se nisu upisali na semafor.

Da li će se probuditi posle prvog tajm-auta?
Petorka Zvezde
3' Sjajan start Zvezde
Odličan početak Crvene zvezde.

Napravili su seriju od 7:0 i poveli u ovom susretu.
Meč je počeo
Meč lopta za goste
Crvena zvezda ima meč loptu.

Dobila je prvi meč u Beogradu, ubedljivo, 101:70. Pobede li večera, igraće u finalu.

Ipak, i Čačani veruju da imaju šanse, videćemo šta će se dogoditi.