Makabi – Crvena zvezda 84:69pp

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u Tel Avivu posle produžetka 84:69, u trećem kolu Evrolige.

(25:13, 15:17, 16:17, 12:20)
  MTA   CZV
  84 : 69
45' Kraj meča, pobeda Makabija
Ispostavilo se da je Zvezda poslednju šansu imala prilikom otvorene trojke Berona u poslendjim sekundama regularnog toka. U produžetku Vilbekin je dominirao i doneo pobedu Makabiju.
44' To je to od crveno-belih
Čarls Dženkins nije uspeo da pogodi. Potom Vilbekin pogađa još jednu trojku i stavlja tačku na utakmicu, 80:69.

Čović potom gubi loptu, onda dolazi do Kaspija koji pogađa uz faul Perperoglua, 82:69.
43' Ništa ne ide crveno-belima
Filip Čović nije uspeo da pogodi šut za tri poena. Nejt Volter prolazi pored osnovne linije i pogađa za +7, 76:69. Tajm-aut Milan Tomić.

Veoma loš napad Zvezde. Potom Beron pravi loš faul i Vilbekin ima dva bacanja. Pogađa jedno bacanje, 77:69.
42' Makabi bolje krenuo
Ognjen Dobrić promašio je otvoren šut. Zusman nije uspeo da pogodi šut preko Berona. Zvezdin Amerikanac dolazi do lopte i potom biva fauliran.

Beron pogađa oba bacanja, 72:69. Odlična asistencija Vilbekina za zakucavanje Hantera, 74:69.
41' Počeo je produžetak
Skoti Vilbekin pogađa trojku na startu produžetka, 70:67. Težak šut Čovića i Makabi se odbranio.

Vilbekin je iznudio faul i pogodio oba bacanja, 72:67.
40' Poslednji minut!
Čarls Dženkins promašio je trojku, a onda Volter maši sve na 28 sekundi do kraja. Sudije će ipak gledati snimak da li je nekoga lopta zakačila.

Tajm-aut.

Lopta je za Zvezdu! Lopta je izašla iz koša Biliju Beronu... Potom je Zusman šutirao za pobedu i promašio.

Produžetak u Tel Avivu!
39' Još malo do kraja
Zvezda nije uspela da iskoristi napad, ali nije ni Makabi.

Dženkins je spustio loptu na Odža koji je dobio faul i imaće dva slobodna bacanja! Centar Zvezde pogađa jedno, 67:67.

Kaspi nije uspeo da pogodi preko Dženkinsa.
38' Drama!
Još jedna odlična odbrana Zvezde, koraci Bleka i lopta je za srpskog predstavnika.

Filip Čović promašio je trojku, a onda ponovo Dobrić!!!! Skok u napadu i Zvezda je na samo -1, 67:66!

Crveno-beli su se ponovo odbranili!
37' Zvezda u igri!
Faul u napadu pravi Zusman. Zvezda ima ponovo priliku da priđe. I koristi je! Ognjen Dobrić pogađa trojku, 67:62!

Tajm-aut Janis Sferopulos. Vilbekin je ostao sam, ali je na sreću promašio. Beron je promašio trojku, ali Dobrić hvata loptu i pogađa, 67:64.
36' Zvezda se ne predaje
Davidovac je pogodio oba bacanja, 65:57. Davidovac je napravio faul za dva slobodna bacanja. Centar Makabija pogađa oba, 67:57.

Nesportska greška Kaspija, sudije će pogledati snimak. Ostale su po prvoj odluci i Davidovac pogađa oba, 67:59. Rampa Tarika Bleka nad Perperogluom.
35' Čović vraća Zvezdu u igru!
Plejmejker Crvene zvezde pogađa i drugu trojku na susretu, 63:55. Tajm-aut Janis Sferopulos. Kvinsi Ejsi promašio je trojku, ali Bili Beron nije uspeo da iskontroliše skok.

Brajant pogađa težak šut, 65:55. Sjajno dodavanje Čovića i Davidovac će imati dva slobodna bacanja.
34' Da li Čović može da trgne Zvezdu?
Trojka Filipa Čovića! Zvezda je ponovo na jednocifrenom zaostatku, 61:52. Hanter vraća na +11, 63:52.

Čović ovoga puta nije uspeo da pogodi, a onda Blek pravi grešku u koracima.
33' Makabi održava prednost
Jak prodor Dženkinsa, koji dobija faul za dva slobodna bacanja. Bek Zvezde pogađa oba, 61:49.
32' Sve manje vremena
Faje je sa pet faulova završio utakmicu. Sada Perperoglu igra peticu. Zanimljiva postava crveno-belih. Vilbekin lako pogađa za dva, 59:47.

Bili Beron promašio je otvoreni šut za tri poena. Potom loša rotacija, Zusman pogađa i ponovo je +14, 61:47.
31' Počela je treća deonica
Nejt Volters pogađa karakterističan šut, 57:47. Lako je Kvinsi Ejsi oduzeo loptu Odžu, koji nijednom nije uspeo da poentira na niskom postu.
30' Kraj treće četvrtine
Bili Beron dobio je tri slobodna bacanja i smanjio zaostatak na -7, 54:47. Potom je Vilbekin promašio jedno bacanje, a Dženkins je imao šansu da dodatno smanji razliku, ali je promašio.
28' Makabi ponovo na +10
Čarls Dženkins promašio je otvoren šut za tri poena. Dibartolomeo pogađa oba bacanja, 52:41.

Dobra asistencija Dženkisa za Fajea, koji je fauliran za dva bacanja. Jedno je pogodio, 52:42.
27' Stratos odličan
Trojka uz faul Stratosa Perperoglua uz faul, 47:41! Ipak, Makabi odmah vraća trojku, 50:41. Faje nije uspeo da poentira.
26' Konačno neki poeni od Zvezde
Posle dugo vremena koš za Zvezdu. Dženkins je pogodio oba bacanja, 47:35. Dobra odbrana Perperoglua i nova izgubljena lopta za Makabi.

Faje pogađa za dva, 47:37.
25' Odžo igra lošu utakmicu
Centar Crvene zvezde gubi još jednu loptu. Prethodno je Blek poentirao i doneo Makabiju +12, 45:33. Tarik Blek pogodio je oba bacanja, 47:33.
24' Dobra odbrana, slab napad
Dženkins menja indisponirano Brauna. Makabi je odigrao još jedan loš napad ili, Zvezda je bila dobra u odbrani. Samo napad da proradi.

Dženkins je promašio otvoren šut.
23' Dobra odbrana Zvezde
Dobra odbrana crveno-belih. Dobrić je ponovo pokušao, ali je ovoga puta promašio šut za dva. Nova odlična defanziva crveno-belih.
22' Počelo je drugo poluvreme
Nejt Volters postiže prve poene u drugoj četvrtini, 41:30. Potom loš napad Zvezde, Makabi dolazi do lopte i kontre. Kaspi pogađa i Tomić je morao da zatraži tajm-aut, 43:30.

Ognjen Dobrić pogađa trojku iz teške situacije, 43:33.
20' Kraj prvog poluvremena
Mogli su crveno-beli na kraju da imaju i manji zaostatak, međutim Beron je napravio korake.

S obzirom na lošu igru, ovo i nije tako loš rezultat za crveno-bele. Videćemo šta nam donosi drugo poluvreme.
19' Domaći košarkaši održavaju prednost
Stratos Perperoglu postiže svoj četrnaesti poen i Sferopulos je morao da zatraži tajm-aut. Na semaforu je "samo" -8, 37:29.

Omri Kaspi pogađa iz teške pozicije za +10, 39:29. Potom loš napad Zvezde i potom faul za dva slobodna bacanja.
17' Zvezda ne može da priđe
Trojka Bilija Berona za -9, 33:24! Vilbekin je promašio trojku, ali Hanter dolazi do ofanzivnog skoka i pogađa, 35:24.

Ponovo skoka Fajea i novi koš, 35:26.
16' Odlična energija Fajea
Lorenzo Braun nije uspeo da pogodi. Skoti Vilbekin pogađa trojku za +14, 33:19.

Braun je promašio otvorenu trojku, ali je Faje došao do lopte i dodao je do Davidovca, koji je pogodio oba bacanja, 33:21.
15' Sredina druge deonice
Nešto slabiji napadi Zvezde i Makabi pravi seriju 6:0. Volters polaže loptu u koš i ekipa iz Tel Aviva odlazi na +13, 30:17. Tajm-aut Milan Tomić.

Perperoglu pogađa iz teške pozicije, 30:19. Deni Avdija neprecizan je u šutu za tri poena.
13' Malo poena
Odlična odbrana Zvezde, Volters nije uspeo da pogodi karakterističan flouter. Krade loptu Avdija i zakucava, 28:17.

Faul u napadu Džejmsa Gista, a onda Volters maši trojku.
12' Egal u drugoj četvrtini
Nastavljena je utakmica posle tajm-auta. Odlična odbrana Dženkinsa, ali uz dosta sreće lopta se vraća u posed Makabija i Hanter zakucava, 26:17.

Gist nije uspeo da šutne na vreme i Zvezda nije iskoristila napad.
11' Počela druga četvrtina
Ejsi je faulirao Fajea, koji je uspeo da pogodi oba slobodna bacanja, 25:15. Dobra odbrana Zvezde posle čega Brajant pravi grešku u koracima.

Uz malo sreće Gist pogađa za dva i Zvezda dolazi na jednocifren zaostatak, 25:17.
10' Kraj prve četvrtine
S obzirom kako je išlo, Zvezda može da bude zadovoljna kojim se rezultatom završila četvrtina.

Crveno-beli su delovali loše, Makabi je imao 19:4 u jednom trenutku, a ulaskom Perperoglua konačno su pronašli ritam.

Na kraju -12 posle deset minuta.
9' Perperoglu drži Zvezdu u igri
Startos Perperoglu još jednom je poentirao, 22:11. Dženkins je potom ukrao loptu, a grčki košarkaš ponovo dao koš, 22:13.
7' Zvezda pronašla ritam, Makabi održava prednost
Stratos Perperoglu pogađa još jedan težak šut, ovoga puta za tri poena, 19:7.

Omri Kaspi radi šta hoće. Novi njegov koš za 21:7. Uzvraća Odžo, 21:9.
6' Konačno koš Zvezde
Još jedan koš Nejta Voltersa za +15, 17:2. Stratos Perperoglu pogađa težak šut na isteku napada, 17:4.

Omri Kaspi pogodio je uz faul, ali je promašio bacanje, 19:4.
5' Iz greške u grešku...
Bili Beron promašio je flouter, a onda Kaspi odlično dodaje loptu do Bleka za 15:2.

Slabo igraju crveno-beli, potpuno zbunjeno i Makabi to zna kako da iskoristi. Dženkins je promašio iz teške situacije.
4' Slaba igra crveno-belih
Loša asistencija Čovića za Odža i izgubljena lopta. Ponovo je usledila kontra i Omri Kaspi pogađa uz faul, 11:2. Izraelac pogađa dodatno bacanje, 12:2.

Još jedna izgubljena lopta Zvezde. Ovoga puta nije uspela kombinacija Brauna i Odža.
3' Raste prednost Makabija
Branko Lazić postiže prve poene za Zvezdu, 4:2. Tarik Blek ponovo je strelac za Makabi i donosi im +4, 6:2.

Dežjms Gist forsirao je u napadu i promašio. Usledila je kontra i Volter pogađa trojku za 9:2. Tajm-aut Milan Tomić.
2' Spor početak Zvezde
Brauna je zbog udarca zamenio Čović. Džejms Gist nije uspeo da poentira, a onda Omri Kaspi pravi grešku u koracima.

Lopta izlazi iz koša Biliju Beronu. Zusman je promašio trojku u narednom napadu.

Beron se lepo otvorio, ali je pas Gista bio loš.
1' Utakmica je počela!
Prvi napad imaju košarkaši Makabija.

Problem sa satom na početku utakmice i to posle samo pet sekundi. Tarik Blek lepo se okrenuo i poentirao, 2:0.

Promašio je čisto zakucavanje Braun. Na drugoj strani faul u napadu Kaspija.
Predstavljanje ekipa, meč uskoro počinje
Mizrahi je na čelu Makabija više od 50 godina
Utakmica zbog ceremonije kasni deset minuta i trebalo bi da krene za 20.15.
Trenutno traje ceremonija povodom rođendana predsednika Makabija
Mnoge poznate ličnosti iz sfere košarke nalaze se u Tel Avivu.
Predsednik Izraela došao na utakmicu
Sve zbog 80. rođendan legendarnog predsednika Makabija Šimona Mizrahija.
Kapiteni rekli svoje: Prvo Barselona, pa Crvena zvezda
Na pitanje protiv koga najviše vole da igraju na gostovanju, kapiteni osamnaest evroligaških ekipa najviše glasova dali su Barseloni, Crvenoj zvezdi i Panatinaikosu.

Opširnije pročitajte OVDE.
Rasporadata dvorana
Reči Tomića:
"Makabi je favorit na ovoj utakmici, prvoj kod kuće posle gostovanja u Moskvi i Madridu gde su dobro igrali. Uvek su jaki pred svojih 12.000 navijača. Ali mi ne putujemo u Izrael samo kako bismo se pojavili na terenu, nećemo biti obični gledaoci, pokušaćemo da pobedimo", rekao je trener Crvene zvezde.
Reči Sferopulosa:
"Zvezda ima iskusnu ekipu koja je jaka u odbrani. Moramo da im čitamo odbranu i igramo pametno. Navijači će biti naš šesti igrač, uz njihovu podršku možemo do pobede", rekao je trener Makabija.