Košarkaši Partizana pobedili su Budućnost sa u 76:67 19. kolu ABA lige.

(17:12, 15:19, 23:15, 21:21)
  PAR   BUD
  76 : 67
KRAJ! POBEDA PARTIZANA!
Domaći košarkaši odigrali su fenomenalnu odbranu, imali su sjajnu energiju na oba kraja terena i na kraju su došli do 13. pobede, isto koliko ima i Budućnost.
39' Sve su promašili igrači Budućnosti
Imali su gosti iz Podgorice čak četiri napada za kratko vreme. Uspeli su više puta da dođu do ofanzivnog skoka, ali ne i da poentiraju.
38' Partizan mnogo bliži pobedi
Džok Lendejl pogodio je oba slobodna bacanja, 69:61. Na drugoj strani fauliran je Erl Klark koji pogađa jedno slobodno, 69:62. Renfro potom postiže nove poene za velikih 71:62.
37' Markus Pejdž!
Erupcija u "Pioniru" posle trojke Markusa Pejdža, 65:57. Fauliran je Erl Klark koji pogađa oba slobodna bacanja, 65:59.

Renfro poentira za dva, 67:59, a Klark smanjuje na -6, 67:61.

36' Biće drame u "Pioniru"
Aleks Renfro promašio je trojku, a na drugoj strani Filip Barović pravi faul u napadu. Biće drame na ovom meču.

Markus Pejžd pravi korake. Partizan ima čak 19 izgubljenih lopti. Nova loša sekvenca, Erl Klark pravi faul u napadu.
35' Prete gosti, Trinkijeri zatražio tajm-aut
Edvin Džekson pogađa trojku i sada je prednost crno-belih samo +5, 62:57. Andrea Trinkijeri zatražio je tajm-aut.
34' Budućnost iz kontre poentira
Edvin Džekson smanjuje na -7, 59:52. Ide trojka Markusa Pejdža, 62:52!

Na drugoj strani Nemanja Gordić poentira uz faul, 62:54.
33' Sjajna energija Bandže Sija
Janković je promašio trojku, ali je Si posle ofanzivnog skoka pogodio za 59:48. Erl Klark pogađa za dva, 59:50.

32' Snažno zakucavanje Sija!
Vanja Marinković promašio je trojku, dok je Kol isforsirao i promašio za dva poena. Sjajna odbrana Partizana i Budućnost nije uspela da realizuje napad.

Sjajno zakucavanje Bandže Sija, 57:48!
31' Početak poslednje deonice
Danilo Nikolić blokira Lendejla na startu poslednje četvrtine. Lopta je ostala u posedu Partizana, ali je Stefan Janković promašio trojku.

Sumnjiva odluka sudije Javora, Barović je pogodio uz faul, ali je promašio dodatno bacanje, 55:48.
30' Džok Lendejl fenomenalan, Kol drži Budućnost
Centar iz Australija postigao je čak 21 poen za tri četvrtine. Posle njegove trojke prednost crno-belih bila je +11 (55:44), međutim Kol je poentirao na kraju deonice i crno--beli nakon 30 minuta imaju +9, 55:46.
29' Kol prekida seriju Partizana
Noris Kol pogodio je za dva poena i dva navrata i prednost crno-belih ponovo je jednocifrena, 51:42. Veliki promašaj Nikola Jankovića.

Na drugoj strani Kol nije uspeo da pogodi.

28' Crno-beli briljiraju
Marinković igra sjajnu odbranu i Džekson pravi faul u napadu. Janković sjajno dodaje loptu do Lendejla koji zakucava, 49:38. Potom Gordić nije pogodio za dva, a Nikolić je napravio faul nad Jankovićem.

Nikola Janković pogađa oba slobodna bacanja, 51:38.
26' Lendejl u ritmu, Partizan vodi
Džok Lendejl pogodio je uz faul i prednost crno-belih sada je +8, 46:38. Sve je promašio Edvin Džekson. Markus Pejdž pogađa jedno slobodno bacanje, 47:38.
25' Partizan popustio
Prvo Edvin Džekson, pa potom Erl Klark pogađa iz kontranapada. Budućnost je na -5, 43:38. Dosta oscilacija u igri crno-belih.
24' Slaba igra Budućnosti
Nova izgubljena lopta gostiju iz Podgorice. Amar Gegić pogodio je uz faul, ali nije uspeo i dodatno bacanje, 43:34.

Očajno dodavanje Džejmsa Bela.
23' Renfro raspoložen
Erl Klark pogodio je za tri poena, dok je potom Renfro položio loptu za 38:34. Klark nije uspeo na vreme da izbaci loptu i koš nije priznat.

Trojka Džoka Lendejla, 41:34.
21' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad imaju košarkaši Budućnosti. Edvin Džekson promašio je otvorenu trojku, dok je Klark napravio faul od lopte.

Renfro polaže loptu za 34:31.

Lendejl potom igra dobru odbranu, a potom u narednom napadu zakucava, 36:31.
POLUVREME
Igrali su crno-beli bolje od protivnika u prvom poluvremenu, međutim imali su veliki broj izgubljenih lopti. Na kraju, posle dvadeset minuta Partizan ima "pola koša" prednosti.

Izuzetno tvrdo se igra u hali "Aleksandar Nikolić".
19' Tvrdo se igra u prvom poluvremenu
Koti Klark pogađa oba slobodna bacanja, 31:26. Marinković nije pogodio trojku, ali je Janković obezbedio novi napad.

Ipak, crno-beli gube lopte i prave faul nad Kolom. Nekadašnji plej Majami Hita pogađa oba bacanja, 32:28.
Pejdž i Gordić

17' Mnogo slobodnih bacanja
Markus Pejdž polovičan je sa linije za slobodna bacanja, 29:22. Dobra odbrana Partizana. Kol je šutirao iz teške pozicije i jedva je pogodio obruč.

Na drugoj strani Lendejl pravi korake.
16' Opao ritam meča
Noris Kol pogodio je jedno od dva slobodna bacanja, 27:20. Na drugoj strani Lendejl uzvraća istom merom, 28:20.

Koti Klark pogađa oba slobodna bacanja, 28:22.
15' Nesportska lična Popovića
Petar Popović presekao je kontru Partizana i arbitri su dosudili nesportski faul. Gegić pogađa oba slobodna i ima loptu sa strane, 27:17. Gegić potom gubi loptu.

Sjajna odbrana crno-belih, Džekson nije uspeo da šutne na vreme. Čak devet izgubljenih lopti gostiju. Pejdž gubi loptu na prevođenju i Popović polaže loptu, 27:19.
14' Brza tri faula Gagića
Centar Partizana napravio je tri brza faula i Trinkijeri je morao da ga zameni. Noris Kol baca flouter i to veoma loše.

Sjajna asistencija Jankovića za Lendejla, 25:17.
12' Barović raspoložen
Markus Pejdž i Džejms Bel nisu uspeli da pogode za tri poena.

Barović posle ofanzivnog skoka postiže poen preko Gagića, 19:17. Janković pogađa za 21:17.
11' Počela druga deonica
Đorđe Gagić pogodio je posle ofanzivnog skoka za 19:12. Na drugoj strani Filip Barović postiže poen uz faul Gagića, 19:15.

Gagić sada nije uspeo da pogodi.
10' Veoma dobra četvrtina crno-belih
Budućnost je postigla svega četiri poena iz igre u prvoj deonici što znači da je Partizan odigrao sjajnu odbranu.
9' Trinkijeri zatražio tajm-aut
Koti Klark lako je poentirao za dva i trener domaćih zatražio je tajm-aut, 15:9. Loše dodavanje Renfroa, Budućnost je istrčala kontru, a Džekson je pogodio, 15:11.
8' Džekson prekinuo lošu seriju Budućnosti
Dobio je malo prostora i pogodio za tri poena Edvin Džekson, 15:7. Si nije uspeo da pogodi za tri, ali je Barović napravio faul nad N. Jankovićem.

Bel je ukrao loptu Jankoviću, ali je potom Si istom merom uzvratio. Renfro nije uspeo da pogodi za dva.
7' "Granitna" odbrana crno-belih
Ponovo odlična odbrana crno-belih! Budućnost šutira 2/9 iz igre i ima četiri izgubljene lopte. Utakmica se odvija u pravcu koji odgovara Partizanu.

Jasmin Repeša morao je da zatraži tajm-aut posle pogotka Aleksa Renfroa, 13:4.

Očajan napad posle tajm-auta. Si je ukrao loptu i promašio polaganje, ali je tu bio Nikola Janković da popravi, 15:4.
6' Budućnost bez ritma
Goga Bitadze nije uspeo da pogodi nakon još jedne sjajne odbrane Partizana. Džok Lendejl nije pogodio iz okreta, Bitadze je uhvatio loptu.

Goga je izašao iz igre jer je nezgodno doskočio.
Igrači Partizana pozdravljaju "grobare"

5' Dobra odbrana Partizana
Budućnost je za četiri minuta postigla samo dva puta iz igre. Džekson je faulirao Sija, koji je pogodio oba slobodna, 9:4.

Noris Kol iz teške pozicije nije uspeo da pogodi, dok Renfro sjajno dodaje za Sija koji zakucava, 11:4.
3' Janković raspoložen
Novi poeni za crno-bele i to preko Stefana Jankovića, 5:2. Edvin Džekson promašio je otvorenu trojku, dok Gordić nije uspeo da pogodi obruć. Lendejl poentira za 7:2.
2' Prvi poeni za Partizan
Stefan Janković pogađa za tri poena, 3:2. Filip Barović lako je prošao pored Lendejla, ali je promašio zicer.

Renfro je bacio teško dodavanje za Lendejla koji nije uspeo da spusti loptu u koš. Erl Klark maši za tri poena.
1' Počela je utakmica!
Prvi napad na meču imaju košarkaši Budućnosti. Erl Klark pogađa za dva poena, 0:2. Na drugoj strani Si nije uspeo da poentira.
Partizanovih pet
"Pionir" pun!
Košarkaši Partizana imaće veliku podršku u hali "Aleksandar Nikolić".
Petorka Budućnosti
Meč uskoro kreće!
Dobrodošli!
Košarkaše Partizana očekuje veoma važna utakmica u borbi za što bolju poziciju pred plej-of. Ostanite uz naš sajt i ispratite meč do kraja.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.