Finale, 4. utakmica: Budućnost – Crvena zvezda 81:80

Košarkaši Budućnosti su u dramatičnoj završnici savladali Crvenu zvezdu 81:80 u četvrtom meču ABA lige.

19:23, 20:19, 19:21, 23:17
  BUD   CZV
  81 : 80
Kraj utakmice
Pobeda Budućnosti! 81:80.

Lojd i Davidovac su promašili šut za titulu.

Igraće se majstorica.
7 sekundi do kraja
Kobs pogađa jedno bacanje – 81:80.

Zvezda ima napad za pobedu.

Tajm-aut.
Lazić faulira Kobsa
Dva bacanja za Kobsa i kraj meča za Lazića.
Kraj za Noka
Noko maši zicer, pa hvata ofanzivni skok, a onda Dobrić maši zicer i Noko pravi petu ličnu grešku.
3:13 do kraja
Vodi Budućnost. Ivanović pogađa uz faul, četvrta lična Lojda – 77:76.
3:21 do kraja
Zoran Nikolić pogađa za 74:76, pa Davidovac maši trojku.
04:09 do kraja
Ivanović pogađa za 72:73, pa Volden pogađa za tri!
Odnos u faulovima
31 faul Zvezde, 16 Budućnosti.
4:38 do kraja
Kobs lako poentira za dva, pa Simonović pravi faul u napadu.
Lojd za tri!
Kako igra Džordan Lojd, 23 poena – 68:73.
35' Vraća se Budućnost
Dobrić je fauliran i imao je dva bacanja – 63:70.

Na bacanja je išao i Dela Vale – 65:70.

Simonović je blokiran na ulazu, pa Kobs pogađa uz faul – 68:70.
Upadaju predmeti na parket
Kratka pauza zbog bacanja predmeta na parket.
34' Budućnost prepolovila zaostatak
Nikolić pogađa trojku, pa nošena lopta Lojda.

Zoran Nikolić pogađa za 63:68.
Milojević iskoristio poslednji tajm-aut
Na sedam i po minuta do kraja.
Sjajni Hol i Lojd
Hol krade, dodaje do Lojda, koji pogađa uz faul! Vodi Zvezda 68:58.
32' Hol preuzima
Hol pogađa za dva i razigrao se kada je potrebno – 58:65. Popović zatim maši trojku.

Trojku maši i Hol.
Kraj treće četvrtine
Zvezda vodi pred poslednjih 10 minuta – 63:58.
Vraća Davidovac
Sada je 55:62.
29' Serija 8:0
Posle trojke Ivanovića i dva bacanja Mitrovića, trojku pogađa Dela Vale.
28' Lojd se sada ispromašivao
Ivanović pogađa važnu trojku za 50:59.

Lojd maši otvoren šut, pa Noko blokira Edžima.

Ali, Lojd ponovo maši za dva.
Lazić za tri!
Hol pravi faul i Ivanović je išao na liniju penala. Pogodio je jedno – 45:52.

Lazić iz driblinga za tri poena i to je +10!
25' Trojka i Hola
Danilo Nikolić je fauliran na šutu i išao je na liniju penala – 44:49.

Hol pogađa trojku za +8.

Zvezda na +6.
24' Lojd uz faul
Nikolić maši još jednu trojku, a Noko pogađa – 41:44.

Odmah uzvraća Kobs za dva, pa Lojd pogađa uz faul, ali ne pogađa bacanje – 43:46.
Povredio se Vili Rid
Rid je šutnuo trojku, i to se desilo. Posle velikog promašaja, trojku maši i Lojd.

Vili Rid ima problema sa preponama i mora da izađe iz igre. Izgleda da je ovo kraj za njega.
22' Slab start Zvezde
Davidovac je krenuo u petorci umesto Lazića i promašio trojku. Kobs postiže prve poene u drugom poluvremenu za 41:42.

Volden maši trojku sa osam metara, ali maši i Nikolić na drugoj strani.

Noko maši zicer, pa Volden faulira Kobsa. Treći faul Voldena. Izlazi Volden, ulazi Hol.
21' Počela je treća četvrtina
Ko će slaviti na kraju?
Najefikasniji
Mitrović 11 i Kobs 10 kod Budućnosti.

Kod Zvezde Lojd 13, Dobrić 9, Noko 8 poena.
Kraj prvog poluvremena
Zvezda vodi 42:39.
1

Treći faul Lazića
Kraj prvog poluvremena za njega, nova bacanja za Kobsa.
Katastrofa Voldena
Osim dva pogođena bacanja, igra veoma loše. Sada pravi faul u napadu, u ranoj fazi.
Odnos bacanja
Budućnost je izvela 15, Zvezda 9.
18' Veliki broj slobodnih bacanja
Simonović je fauliran na ulazu i imao je dva bacanja – 32:36.

Nikolić pogađa trojku, pa je na ulazu fauliran Volden i to je još penala – 35:38.

Simonović faulira Danila Nikolića. Još bacanja – 36:38.
17' Napeto
Kuzmić pogađa na asistenciju Dobrića, pa Hol faulira Ivanovića i plej Budućnosti ide na bacanja. Maši oba.

Dobrić maši dvojku, pa Rid zakucava – 32:34.
15' Luka Mitrović vraća Budućnost
Mitrović poentira preko Davidovca, pa Kuzmić "dream shake" prodaje Ridu za 27:32.

Ponovo zakucava Mitrović i to je njegov deseti poen.

Mitrović krade loptu, pa posle hvata ofanzivni skok i išao je na liniju penala. Pogodio je jedno. Ima 11 poena i 4 skoka.
14' Lojd uz faul
Kako igra Lojd! Ima 13 poena i Zvezda vodi 30:25.

Kobs do Rida
Mitrović pogađa iz odbojke, pa Lojd maši trojku. Skok Mitrovića, koji igra odlično i onda Lazić pravi drugi faul.

Rid zakucava za 25:28 i tajm-aut Radonjića.
13' Lojd i Noko odlični
Kobs pogađa i ima 4/4 iz igre.

Sjajna asistencija Lojda za Noka – 21:28. Rid u nastavku maši zicer.

Noko zatim pravi faul u napadu. Dobro se postavio Vili Rid i to je prvi loš potez Noka.
11' Lojd 3/4 za tri
Prve poene u drugoj četvrtini postiže Lojd. Trojka preko čoveka za 19:26.
Budućnost bez trojke
Kao i u trećoj utakmici, bez pogođenog šuta za tri u prvoj četvrtini.

Zvezda šutira 3/7 za tri.

Kraj prve četvrtine
Crvena zvezda vodi rezultatom 23:19.
9' Zvezda održava prednost
Posle dva bacanja Mitrovića, Lazić gazi aut liniju u levom uglu.

Davidovac krade loptu i onda zakucava Noko za 17:23.

Upozorenje publici
Publika u Morači psuje i vređa Dobrića, pa su sudije poslale prvo upozorenje.
8' Prekinuta serija
Edžim pogađa jedno bacanje za 15:19, pa Volden asistira Dobriću iza leđa odbrane za zakucavanje, ali je fauliran.

Imao je dva bacanja i pogodio oba – 15:21.
7' Serija 6:0
Dva bacanja Popovića. Pogađa jedno – 14:19.
Serija Budućnosti 5:0
Rid zakucava, pa Kobs pogađa uz faul za 13:19.
6' Zvezda na +11
Kobs pogađa za 8:15, pa Simonović pogađa za +9.

Dobrić od tablu još jednom za +11.
5' Dobrić!
Popović maši zicer, pa Dobrić za tri! Vodi Zvezda 15:6.
4' Sjajan start Lojda
Simonović pogađa težak šut za 4:7, pa greši Rid.

Pogađa Lojd za 4:9. Posle zakucavanja Edžima, odgovara Lojd trojkom.
3' Tvrd početak
Prve poene na utakmici postiže Rid – 2:0. Dela Vale krade loptu Noku, pa pogađa Kobs.

Prve poene za Zvezdu postiže Lojd – 4:3.

Veliki promašaj Dela Valea za tri, pa posle dva ofanzivna skoka je fauliran Noko i išao je na liniju penala – 4:5.

Nikolić greši i lopta je za Zvezdu.
1' Počela je utakmica
Počeo je četvrti meč finala ABA lige.
Branko Lazić pred utakmicu
Iza nas je teška utakmica, jedan dan iskoristiæemo za odmor, trening i pripremu narednog meèa. Moraæemo borbeno u ovaj meè, sa puno energije kao i uvek, ali uz sve to svakako želimo da produžimo intervale dobre igre u odnosu na treæu utakmicu i ispravimo i korigujemo neke stvari iz prethodnog duela.
Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde
Prevelikog vremena za pripremu naredne utakmice nema i pokušaæemo da ga iskoristimo da osvežimo i pripremimo ekipu. Treba skoncetrisano da uðemo u meè sa ciljem da smanjimo broj grešaka i sa željom da imamo veæi kontinuitet dobrih minuta u odnosu na treæi meè.
Vili Rid, košarkaš Budućnosti
Svakako da možemo da smanjimo broj izgubljenih lopti, siguran sam da i u odbrani možemo bolje. Napravili smo nekoliko grešaka u treæem meèu, ali je odbrana funkcionisala na visokom nivou. Nadam se da æemo malo ubrzati u napadu i stvoriti moguænost za postizanje lakih poena. Ukoliko u tome uspemo, zabeležiæemo pobedu i izboriti peti meè.
Dejan Milojević, trener Budućnosti
Èeka nas èetvrta utakmica, koja æe takoðe biti zahtevna, kao i prethodne tri. Nemamo mnogo vremena za oporavak, odmor, ni za preveliku analizu. Pokušavamo da u hodu uradimo sve što možemo da budemo što bolji i da vratimo seriju za Beograd.
Prva utakmica
Druga utakmica
Treća utakmica
Dobrodošli!
Pratićemo uživo četvrti meč finalne serije ABA lige između Budućnosti i Crvene zvezde.

Meč počinje u 20:30.

Crvena zvezda vodi 2-1 u seriji i igra se na tri dobijene utakmice.