Subota, 16.05.2015.

22:16

Mega dobila Vojvodinu uz 49 bacanja

Košarkaši Mega Leksa pobedili su Vojvodinu na svom parketu posle produžetka sa 88:87, u prvom meču 7. kola Superlige Srbije.

Ovom pobedom ekipa Dejana Milojevića se probila na treće mesto na tabeli sa skorom 4-3, dok je Vojvodina pretrpela četvrti poraz.

Novosađani su bili blizu iznenađenja, četiri minuta pre kraja regularnog dela imali su +8 (65:57), ali ipak nisu izdržali do kraja.

Mega je najviše zahvaljujući Nikoli Jokiću uspela da u finišu preokrene, ali je u ’penal završnici’ Vojvodina uspela da se izbori za produžetak. U dodatnih pet minuta Mega je ipak bila bolja i ostvarila je važnu pobedu u borbi za treće mesto koje garantuje igranje ABA lige bez plaćanja obeštećenja.

Nije ni u produžetku bilo lako Megi, Vojvodina je imala napad za pobedu, ali je Grubor izgubio loptu i pobeda je otišla domaćinu.

Potpuno neverovatno zvuči podatak da je ekipa Mega Leksa imala na ovoj utakmici čak 49 slobodnih bacanja (38 pogođenih). Gosti su napravili čak 37 faulova (Mega 21) i šutnuli su samo 13 penala.

Najčešće je na liniji slobodnih bacanja bio Nikola Jokić (20), a meč je završio sa 28 poena i 15 skokova. Miljenović je dodao 22 poena i 4 asistencije, Vebster je ubacio 12, a Zagorac 10 poena. Na drugoj strani je blistao Jovan Novak sa 22 poena, 10 skokova i 8 asistencije, Bursać je dodao 17 poena i 11 skokova, a Jeremić je ubacio 15 poena.

SL, 7. kolo:

Mega Leks – Vojvodina 88:87

nedelja:
Metalac – FMP
Tamiš – Konstantin
Crvena zvezda – Partizan

Tabela: Crvena zvezda 6-0, Partizan 6-0, Mega Leks 4-3, Vojvodina 3-4, Metalac 3-3, FMP 2-4, Konstantin 1-5, Tamiš 0-6.