Košarka 15

5.5.2024.

21:50

Sedma utakmica, sedma pobeda domaćina – Mičel odveo Klivlend u polufinale Istoka

Košarkaši Klivlend Kavalirsa obezbedili su plasman u polufinale plej-ofa istočne konferencije.

Srđan Novaković
Profimedia

Kevsi su u utakmici odluke na svom terenu slavili protiv Orlanda sa 106:94 i tako nastavili tradiciju u ovoj seriji koja je najduže trajala u celom prvom kolu plej-ofa da pobeđuje samo domaćin.

I sada je blistao Donovan Mičel koji je ubacio 39 poena, Levert je imao 15, dok je Štrus dodao 11.

Kod ekipe Orlanda dabl-dabl je imao Paolo Bankero koji je imao 36 poena i 15 skokova i uz njega su dvocifreni bili Vendel Karter sa 13 i Džejlen Sags sa deset poena.

Odlično je Orlando otvorio utakmicu, čak su gosti imali dvocifrenu prednost u drugom periodu kada su na svojoj strani imali u dva navrata 18 poena prednosti i tada je delovalo da bi možda moga gost da slavi prvi put u ovoj seriji.

Ali Klivlend se vratio u drugom poluvremenu kada su prednost od deset poena razlike koliko su imali na poluvremenu do polovine treće četvrtine kada je prednost prešla na stranu domaćina.

Uspeo je Klivlend da svoju prednost poveća na osam poena do kraja trećeg perioda.

U poslednjih 12 minuta Klivlend je imao prednost, Orlando je sve pokušao da dođe do preokreta, ali će ipak Kevsi na megdan Boston Seltiksima u polufinalu Istoka.