Subota, 05.02.2011.

18:54

Zvezda bez iznenađenja u Zagrebu

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su u 20. kolu i 14. poraz u regionalnoj NLB ligi.

Ekipa Mihajla Uvalina ovoga puta izgubila je od Cibone u Zagrebu rezultatom 86:78.

Zvezda je u prestonici Hrvatske sredinom treće deonice gubila i 22 poena razlike, ali je finiš ipak učinila naizvesnim pošto je četiri minuta pre kraja smanjila na samo šest poena zaostatka.

Međutim, do potpunog preokreta ’crveno-beli’ nisu mogli, pa im u preostalih šest kola predstoji velika borba za opstanak.

Ubedljivo najbolji i jedini igrač sa dvocifrenim učinkom u sastavu Zvezde bio je Rikardo Marš sa 26 poena i indeksom korisnosti 33. Vujadin Subotić i Džamar Jang postigli su po devet, a Uroš Nikolić i Sava Lešić po osam poena. Posle duge pauze zbog povrede, na parket se vratio i kapiten Zvezde Boris Bakić koji je odigrao 18 minuta.

U domaćoj ekipi Bogdanović je ubacio 20, Radošević 17, a Rozić 13 poena.

Već nakon prvih deset minuta Cibona je imala 14 poena prednosti, a istu razliku Zagrepčani su zadržali na poluvremenu (49:35).

Sa dominantnom igrom domaćin je nastavio i počekom drugog poluvremena, pa je nakon poena Lalića u 25. minutu bilo i velikih 62:40. Činilo se tada da će Zvezda pretrpeti debakl u Zagrebu, ali je ekipa Mihajla Uvalina do kraja meča pokazala karakter iako nije pobedila.

Pred početak poslednje četvrtine Cibona je imala 16 razlike (68:52), a posle slobodnih bacanja Marša i trojke Subotića četiri minuta pre kraja bilo je samo minus šest (77:71). Cibona je na drugoj strani pogodila jedno bacanje u sledećem napadu, ali je Strahinja Milošević izgubio loptu i tako propustio priliku da još više unervozi domaćina.

U narednom kolu protivnik Crvene zvezde u ’Pioniru’ biće Partizan.

Cibona - Crvena zvezda 86:78 (27:13, 22:22, 19:17, 18:26)
Cibona: Radošević 17 (9-7 za dva, 9 sk), Stipčević 6 (6-2 za tri, 5 iz. lopti), Krapić 4 (5 sk), Rozić 14, Bogdanović 20 (12-8 za dva, 5-0 za tri, bacanja 5-4, 7 sk), Lalić 6, Filipović, Zubčić 3, Vragović 2, Everet, Giriček 8, Vrbanc 6.
Crvena zvezda: Bakić, Nedović 6, Radosavljević 5, Nikolić 8 (7 sk), Subotić 9, Drča, Lešić 8 (7-3 za dva), Balaban, Marš 26 (14-11 za dva, bacanja 6-4, 5 as), Cvetković 5, Jang 9 (8-3 za dva), Milošević 2.