Četvrtak, 09.12.2010.

22:48

Trijumfi Kahe i Žalgirisa

Kaha Laboral savladala je Himki 89:91, dok je Žalgiris slavio Poljskoj protiv Prkokoma 72:69, u mečevima osmog kola grupe A Evrolige.

Španci su lako izašli na kraj sa ruskim timom i izjednačili se sa rivalom na deobi četvrtog mesta sa po tri pobede i pet poraza.

Žalgiris je u drugom poluvremenu preokorenuo rezultat i ostvario petu pobedu u grupi kojom je obezbedio plasman u Top 16 fazu.

U laganom trijumfu Kahe koja je od prvog minuta konstantno povećavala prednost protiv Himkija i samo u finišu meča dopustila rivalu da kontroliše igru, istakao se Mirza Teletović sa 23 poena i četiri skoka, dok je 17 ubacio Dejvid Logan.

Fernando San Emeterio je ubacio 14 uz sedam skokova, a 12 poena postigao je Marselinjo Uertas. Nemanja Bjelica je igrao samo šest minuta, a za to vreme postigao je dva poena (1/2 dva), imao tri skoka i asistenciju uz četiri penala. Dejan Musli nije bio na parketu. Goste je predvodio Kit Lengford sa 19 poena, dok su Sergej Monja i Zoran Planinić ubacili po 17 i imali po šest skokova.

Žalgiris je drugom uzastopnom pobedom obezbedio plasman u sledeću fazu, a tek u finišu meča uspeo je da slomi otpor Poljaka. Martinas Pocius i Trevis Votson su sa po 16 poena jedini bili raspoloženi u litvanskoj ekipi, mada je dobar posao odradio i Paulius Jankunas sa devet poena i pet skokova.

Domaći tim je takođe imao samo dva raspoložena igrača, Ratko Vadra je bio fantastičan sa 25 poena (10/12 dva) i osam skokova, dok je Danijel Juing dodao 20 uz devet asistencija, ali je imao i pet izgubljenih lopti. Međutim, za razliku od Litvanaca, ostali košakaši Prokoma su postigli samo 24 poena.