Radnički šokirao Zvezdu u Pioniru

Košarkaši kragujevačkog Radničkog pobedili su Crvenu zvezdu u Pioniru 101:100, u utakmici petog kola regionalne NLB lige.

Subota, 31.10.2009.

20:54

Crvena zvezda je početkom druge deonice 19 poena prednosti, ali već početkom drugog dela tim Miroslava Nikolića je uspeo da izjednači i povede. Poslednji period protekao je u rezultatskoj klackalici, a u samom finišu bolje su se snašli gosti koji su na kraju ostvarili treću pobedu u šampionatu.

Sa druge strane tim Ace Petrovića sada ima veoma loših 1-4. Dragan Milosavljević predvodio je goste iz Kragujevca sa 24 poena. Mijatović i Pantić dodali su po 16, a Aleksić je ubacio jedan manje. Sa druge strane Moris Bejli je ubacio 22, a Tadija Dragićević 16 poena.

Duel u Pioniru je protekao praktično bez odbrana. Zvezda je odlično otvorila utakmicu. Ekipa Ace Petrovića imala je nakon prvih 10 minuta 15 poena prednosti i tada niko nije mogao da pretpostavi da bi gosti iz Kragujevca mogli da slave na kraju.

Početkom drugog perioda prednost Zvezde je još više porasla, ali domaći tim nijednog trenutka nije otišao na plus 20. Kragujevčani su sredinom drugog perioda počeli da pogađaju trojke i od 43:24 koliko je bilo u 14. minutu, gosti su uspeli da izjednače na 54:54 u 21. minutu.

U nastavku utakmice viđen je potpuno izjednačen meč. U samom finišu Radnički je zahvaljujući odličnim rolama Mijatovića, Kotiševskog i Aleksića uspeo da sačuva prednost i zabeleži izuzetno važnu pobedu.

Crvena zvezda: Milošević 2, Kikanović 12, Radosavljević, Stević 4, Nedović, Radivojević 6, Strahinja Dragićević, Tadija Dragićević 16, Bejli 22, Videnov 12, Štimac 14, Bakić 12.

Radnički: Šepa 5, Čakarević, Kotiševski 12, Milosavljević 24, Urazmanov 2, Veljović, Mijatović 16, Kovačević, Aleksić 15, Pantić 16, Brkić 11, Mišanović.