Konačno trijumf Vojvodine

Košarkaši Vojvodine pobedili su Helios rezultatom 71:57 u 11. kolu NLB lige i tako su zabeležili drugi trijumf u regionalnom takmičenju, prvi još od prvog kola.

Izvor: Ozmo

Subota, 06.12.2008.

23:14

Bek Marko Šutalo je bio najbolji sa 23 poena (5-9 za dva, 3-3 za tri), Amerikanac Šaron Fišer ubacio je 16 (6-13 iz igre), a Dejan Borovnjak imao je 9 poena i 6 skokova. Stranci su bili najbolji kod gostiju iz Domžala – Alvin Snou je postigao 14 (6-9 iz igre), a Nikolas Džejkobsonom 10 (2-10 iz igre).

Prvo poluvreme obeležio je mali broj poena i izjednačena igra, a početkom drugog dela igre Heliosa je posle poena Alekseja Laškeviča poveo sa 31:24.

Do kraja četvrtine Voša je ipak imala +1, a ključnu razliku Novosađani su stekli početkom poslednje deonice. Tada je Šutalo dao 6, a Fišer 5 poena i domaći su poveli sa 54:42. Helios do kraja itakmice nije uspeo da spusti prednost Vojvodine na ispod deset poena, pa su domaći došli do zaslužene pobede.

U sledećem kolu Vojvodina gostuje Hemofarmu u Vršcu.