Nedelja, 26.11.2017.

15:05

Ivanić heroj u 90+5, BATE šampion Belorusije

Fudbaleri BATE iz Borisova osvojili su titulu pošto su u poslednjem meču lige odigrali 3:3 na gostovanju Gorodeji.

StarSport

Protivnik Crvene zvezde u Ligi Evropa, gubio je do 78. minuta sa 3:1 i tada se titula činila daleko.

Ipak, Rodionov je u 78. bio precizan sa bele tačke, a onda je usledila prava drama. BATE je napadao, a gol za titulu u 95. minutu postigao je Mirko Ivanić.

Ivanić je postigao i prvi gol na meču, kojem je klub iz Borisova poveo, međutim onda su usledila tri gola domaćih (Dubajić 24, 46, Pavličuk 33).

Ovo je bila 12. uzastopna titula BATE, koji apsolutno dominira beloruskom ligom.

Sve je bilo spremno za slavlje u Minsku, pošto je Dinamo bio ubedljiv protiv Vitebska, međutim Ivanić ih je sve razočarao.

Jedan od glavnih kandidata za titulu, Šahtjor Soligorsk doživeo je i drugi poraz u poslednja dva meča i tako skliznuo na tek treće mesto.

1. BATE 30 21 5 4 61:19 68
2. Din. Minsk 30 22 2 6 46:15 68
3. Soligorsk 30 20 5 5 52:22 65
4. Brest 30 14 9 7 47:26 51
5. Žodino 30 14 9 7 43:27 51
6. Neman 30 14 7 9 42:32 49
7. Slutsk 30 12 8 10 30:34 44
8. Vitebsk 30 12 7 11 35:38 43