Ponedeljak, 23.10.2017.

23:14

Remi Sosijedada i Espanjola, pobeda Đirone

Fudbaleri Real Sosijedada i Espanjola igrali su nerešeno 1:1, u devetom kola LaLige, a Đirona je bila bolja od Deportiva iz La Korunje.

YTSS / Pelusa HD

Espanjol je poveo u devetom minutu pogotkom Lea Baptistaa, koji je spretno reagovao glavom na centaršut Hurada i sproveo loptu glavom preko Heronima Rulija.

Bod domaćinu u 69. doneo je Asijer Iljaramendi, ali najveće zasluge za gol ima Adnan Januzaj koji je prethodno kroz noge poslao loptu svom čuvaru i ubacio za realizaciju Iljaramendija.

Iljaramendi je i isključen u nadoknadi vremena, pošto je u roku od pet minuta dobio dva žuta kartona.

Sosijedad je deveti na tabeli sa 14 bodova, četiri više od Espanjola, koji je na 13. mestu na tabeli španskog prvenstva.

U drugoj nedeljnoj utakmici Đirona je sa 2:1 bila bolja od Deportiva iz La Korunje. Dva penala, po jedan na svakoj od strana i snalažljivost Kajodea trasirali su pobebu Đirone.

Prvi je iskoristio Adaj za Hironu u 25. minutu nakon faula, na isti način je izjednačio Peres u 51. minutu da bi dvadeset minuta kasnije 24-godišnji Nigerijac Olarenvaju Kajode glavom spustio loptu svom saigraču, a Portu je iskoristio situaciju jedan na jedan sa golmanom Deportiva i doneo je svom timu pobedu.

Đirona je sa osvojena tri boda došla do ukupno devet, pobegla iz opasne zone u kojoj su sada Las Palmas, Alaves i Malaga, na tabeli je 15. i "preskočila" je upravo Deportivo koji je na 16. poziciji.