Subota, 13.05.2017.

18:09

PL: Važna pobeda Svonsija za opstanak u ligi

Fudbaleri Svonsija savladali su u gostima Sandrelend rezultatom 2:0, u 37. kolu Premijer lige.

Izvor: SM

Autor: SM

Izabranici Pola Klementa su slavili na 'Stadionu svetslosti' i obezbedili su važna tri boda za opstanak u ligi.

Gosti su poveli u desetom minutu igre golom Ljorentea posle prekida Sigurdsona. U nadoknadi prvog poluvremena Svonsi je povećao prednosti i tako rešio pitanje pobednika.

Drugi gol za ekipu Pola Klementa postigao je Noton.

'Labudovi' sada imaju četiri boda više od Hala, i u slučaju da 'Tigrovi' u nedelju izgube na 'Selharst Parku' borba za opstanak će biti završena.

Barnli je izgubio na gostovanju sa 2:1.

Golove za pobednički tim postigli su Stanislas u 25. minutu i King u 85. koji je doneo pobedu svojoj ekipi jer je Barnli samio dva minuta ranije izjedančio preko Vouksa.

Sautempton je na 'Riversajdu' bio bolji od prežaljenog Midlsbroa u meču bez rezultatskog značaja.

'Sveci' su poveli u finišu prvog poluvremena preko Džeja Rodrigeza, da bi deset minuta kasnije nr Redmond je duplirao prednost.

U prvom delu meča Šejn Long nije bio precizan iz penala, pa je vođstvo ostalo samo na 2:0.

Domaćini su smanjili rezulat u 72. golom Bamforda, ali rezultat se nije menjao do kraja meča.

1. Čelsi 36 28 3 5 76:29 87
2.Totenem 35 23 8 4 71:23 77
3.Mančester Siti36 21 9 6 72:38 72
4.Liverpul 36 20 10 6 71:42 70
5.Arsenal 35 20 6 9 68:42 66
6.Mančester Junajted 35 17 14 4 51:27 65
7.Everton 37 17 10 10 61:41 61
8.VBA 36 12 9 15 41:46 45