Subota, 08.04.2017.

22:58

Iguain vodi Juventus ka tituli

Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom stadionu Kjevo sa 2:0, u 31. kolu Serije A.

Getty Images

Strelac je bio Gonsalo Iguain u 23. i 84. minutu

Juventus sada ima 74 boda, šest više od drugoplasirane Rome. Kjevo je 11. na tabeli italijanskog prvenstva sa 38.

’Stara dama’ je povela preko bivšeg igača Napolija koji je posle asistencija Paula Dibale lako zatresao mrežu domaćeg sastava.

Juventus je miniimalnim vođstvom otišao na odmor, iako su u prvom poluvremenu imali dosta prilika da povećaju prednost.

I u nastavku susreta domaćini su pretili pred golom protivnika, a do promene rezultata došlo je u 84. minutu posle akcije Dibale i Lihštajnera, koju je završio Argentinac za konačnih 2:0.

Torinski klub se ovom pobedom približio tituli pošto imaju devet bodova više od drugoplasirane Rome.

Ivan Radovanović odigrao je ceo meč za Kjevo.

U ostalim mečevima Atalanta i Saauolo su odigrali nerešeno – 1:1, kao i Empoli i Peskara – 1:1.

1.Juventus 31 25 2 4 62:20 77
2.Roma 30 22 2 6 66:26 68
3.Napoli 30 19 7 4 69:33 64
4.Lacio 30 18 6 6 52:31 60
5.Atalanta 31 18 5 8 52:34 59
6.Inter 30 17 4 9 56:33 55
7.Milan 30 16 6 8 43:33 54
8.Fiorentina 30 14 9 7 47:37 51