Nedelja, 26.02.2017.

14:05

Espanjol zakucao Osasunu za dno, kiks Čaušića

Ekipa Espanjola "pregazila" je Osasunu 3:0 (1:0), u prvom nedeljnom meču 24. kola španske La lige.

Katalonci su potpuno nadigrali rivala iz Pamplone te slavili pogocima Felipea Saiseda u prvom, te Huana Hurada i Herarda Morena u drugom poluvremenu.

Gosti koje predvodi Srbin Petar Vasiljević su bitku potpuno izgubili nakon isključenja Ojera u 27. minutu, mada Saisedo nije iskoristio taj penal da već tada overi trijumf Espanjola.

On je domaćinu doneo vođstvo u 17. minutu sjajnim udarcem glavom posle centaršuta Navara sa desne strane, Hurado je duplirao prednost na otvaranju drugog dela igre.

Tačku je stavio Moreno u prvom minutu nadoknade vremena, posle velike greške srpskog defanzivca Gorana Čaušića, koji je bukvalno proigrao rivala povratnom loptom pred svoj kazneni.

Za goste je igrao i Crnogorac Nikola Vujadinović, koji je bio želja Partizana u januarskom prelaznom roku.

Espanjol je pobedio posle dva poraza u nizu, deli osmu poziciju sa Atletik Bilbaom sa po 35 poena, ali uz meč više od Baska. Katalonci su na devet bodova od mesta koje vodi u Ligu Evrope.

S druge strane, Osasuna je poražena četvrti put u nizu, pa je sa deset bodova ostala zakucana na dnu tabele, na devet od sigurne zone.

U sledećem kolu Katalonci gostuju Selti u Vigu, dok u Pamplonu stiže Viljareal.

1. Real Madrid 22 16 4 2 57:20 52
2. Sevilja 24 16 4 4 48:29 52
3. Barselona 23 15 6 2 63:19 51
4. Atletiko Madrid 23 13 6 4 43:19 45
5. Real Sosijedad 24 14 2 8 37:32 44
6. Viljareal 23 10 9 4 30:15 39
7. Eibar 24 11 5 8 39:31 38
8. Espanjol 24 9 8 7 33:31 35